Jak budou vypadat outdoorové hodinky Instinct 3? Uniklé fotografie leccos napovídají

9.7.2024
Na novou řadu Garmin Instinct 3 čekám docela s napětím. Současné Instincty 2X jsou parádní hodinky s velkou, téměř nekonečnou výdrží, a skvěle čitelným displejem. Únik ukazuje, kam by se mohly Instincty posunout
Reálné hodinky Instinct 3?

Jaké budou nové Instincty? Tato fotografie může leccos napovědět


Nechme stranou otázku, zda je fotografie přední a zadní strany hodinek Instinct 3 Solar 45 mm, které unikly skrze sociální síť Telegram, reálná či nikoliv. Důležité je, že termín uvedení nové generace se blíží, podobně jako hodinek Fénix 8, ať už budou s AMOLED nebo MIP - anebo obojím.

Tip: Fénix 8 a Fénix E dorazí začátkem září. Osmičky ve třech velikostech, Éčka možná jen v jedné

Řada Instinct prochází od svého debutu v říjnu 2018 neustálým vývojem. Po původním modelu následovala v červenci 2020 solární varianta a edice eSports, přičemž obě nabízely postupná vylepšení. V únoru 2022 došlo k významnému milníku v podobě vydání plnohodnotné druhé generace modelu Instinct 2. O rok později se ukázal největší model, Instinct 2X, s extrémní výdrží a svítilnou LED. A konečně Garmin přišel s hodinkami Instinct Crossover s hybridním provedením.

Nepřehlédněte: Srovnání hodinek Instinct 2 a Instinct 2X Solar: Skvěle vybavené a se super výdrží. Jak se liší? 

Jaké budou trojky?

Uniklé snímky ukazují zařízení, které si zachovává charakteristický čtvercový tvar modelu Instinct. Ikonický kruhový displej v pravém horním rohu tu zůstává, i když já bych se obešel bez něj. Částečný pohled na displej a plastový kryt na horní straně vytváří optický klam, díky němuž obrazovka vypadá jinak než u předchozích modelů Instinct. Jsou si však podobné.

Mnoho detailů na uniklých snímcích také úzce odpovídá současnému designovému stylu Garminu. Celkové uspořádání obrazovky, písmo, texty tlačítek a výrazný text SOLAR na rámečku jsou v souladu se stávajícími hodinkami Garmin (i když mi přijde, že solární okraj není na fotkách patrný...). Šroubky a informace na zadní straně zařízení, včetně označení Instinct 3, to vše odpovídá typickému stylu hodinek Garmin.

Předprodukční model

Snímač srdečního tepu je podle všeho opatřen krytem, takže je obtížné určit jeho generaci. Mohlo by se jednat buď o snímač Elevate 4, nebo o novější Elevate 5. Pokud se jedná o druhý jmenovaný, šedé části na rámečku by mohly být kovové kontakty pro funkci EKG, což by pro řadu Instinct znamenalo významné vylepšení.

Nálepka viditelná na snímcích nese text, který v překladu znamená „controlled machine cannot be shipped“, což naznačuje, že by se mohlo jednat o předprodukční model. Takové jednotky jsou často před finálním uvedením na trh zasílány regulačním orgánům k certifikaci, což vysvětluje nedokončený vzhled některých prvků.

Čtěte dále: Instinct 3: Čím náš potěší třetí generace odolných hodinek? Na seznamu novinek toho není málo

Kdy přijdou?

Protože jsou hodinky Instinct 2 na trhu už dva a půl roku a protože Garminu začíná 1. listopadu nový finanční rok, je pravděpodpobné, že se trojky objeví před jeho počátkem. Začátkem září Garmin uveden novou řadu Fénix 8, nejpozději v říjnu by tak mohly přijít Instincty 3. Jak budou v reálu vypadat, je otázka, ale počítám, že designový styl zůstane zachován a žádná revoluce nás nečeká.    

Pokud je uniklá fotografie reálná, dostanou Instincty 3 mírnou evoluci designu a nabídnou více funkcí při zachování odolnosti, kterou uživatelé Instinctů očekávají. Jako vždy je u úniků informací na místě určitá opatrnost a je třeba počkat na další info, které se jistě brzy objeví. 


Diskuse k článku (11)
Zdroj: 
Reddit, Gadgetsandwearables.com