Jak srovnat až čtyři aktivity vedle sebe: Rychlost, tempo, výkon či tepovka. A to včetně animace

17.5.2024
Někdy se hodí mít možnost srovnat starší aktivitu s novou. Člověk vidí, jestli se v čase posunul ve výkonnosti dále
Srovnání aktivit

V přehledu můžete mít až čtyři aktivity. Lze tak srovnat i celkem dávnou historii, podobně jako na obrázku


Je celá řada tras, které jezdím opakovaně - někdy jednou ročně, vícekrát za rok. A zajímá mě, jak jsem si vedl dříve v porovnání se současností. K tomu se hodí možnost srovnat až čtyři aktivity hezky vedle sebe, a to včetně animace pohybu. Přímo na mapě vidíte, v které aktivitě jste běželi, šli nebo jeli rychleji.

Stačí se přihlásit do webového deníku Connect a zobrazit si přehled aktivit - v menu zvolte Aktivity - Všechny aktivity. Pokud si aktivity pojmenováváte, máte to snazší, vyhledáte si potřebné aktivity pomocí klíčového slova. Ať už jde o definici aktivity jako „masakr“, „maraton“, „trénink“ či lokality jako „Prýgl“ nebo „Vokolo Štatlu“. 

Tip: Jak ovládat a přizpůsobit si nový deník Connect na webu. Funkce, možnosti, nastavení

Když zobrazí výsledek hledání, označíte až čtyři aktivity - nemusíte ale kliknout na název, ale bokem. Celý řádek se pak označí tmavě šedou. A pak už jen klepněte na tlačítko Porovnat - hned vedle hledání. Následně se zobrazí mapa, na níž uvidíte všechny trasy současně, dále průběh nadmořské výšky - z roletky lze ale vybrat třeba tepovku, staminu či výkon. A níže pak jednotlivé parametry, metriky a kola (laps) aktivit hezky vedle sebe.

Když si pustíte animaci, uvidíte, jak jste pohybovali - uvidíte, kdy jste byli rychlejší a kdy pomalejší. Barevně jsou pohybující se kolečka odlišená a stejná barva se pak ukáže ve výpisu níže. Novější aktivity je v seznamu vlevo, starší vpravo. A současně uvidíte pohybující se body na průběhu nadmořské výšky. Můžete si navíc upravovat rychlost animace či ji libovolně přetáčet dopředu i vzad.

Za mě je to velmi užitečná funkce, která vám ukáže, jestli se na dané trase zlepšujete či naopak.


Diskuse k článku (4)
Tagy: