Jak dlouho vydrží cyklonavigace Edge 820 na jedno nabití?

5.3.2017
Výrobce slibuje u modelu Edge 820 až 15 hodin výdrže na baterii. Potkává se tento údaje s realitou?
Edge 820

Navigace celkovou výdrž poněkud snižuje


Edge 820 je po modelu Edge 1000 nejvybavenější cyklonavigace Garminu. Základní model 820 Explore stojí 9 490 Kč, model 820 pak 10 990 Kč a v balíčku s externími ANT+ čidly pak 13 490 Kč. Garmin udává výdrž modelu Edge 820 až 15 hodin, což je u takto maličké a nabušené navigace solidní údaj. Je to stejný údaje, jakého dosahuje nižší model Edge 520, který je v podstatě stejný, jen nemá dotykový displej a nemá dost paměti na zobrazení podrobných map.

Dvanáct, ale i osm

Po úplném nabití zvládl Edge 820 celkem 6 jízd v délce okolo dvou hodin, přičemž poslední tři byly vykonány s připojeným ANT+ příslušenstvím - hrudní pás, čidlo tempa a čidlo kadence. Úplně poslední jízda pak proběhla s navigací a při ní se Edge úplně vyšťavil. Dojel jsem se třemi procenty a nagiace byla v úsporném režimu, který se zapnul někde okolo 10 %. Úsporný režim vypne displej, aby se baterie tolik nevybíjela. Probudí se buď poklepáním, nebo v případě, že sjedete z naplánovaho kurzu. Celková výdrž na jedno nabití tak dosáhla 12 hodin.

Poznámka: Rychlost ubývání ukazatele není rovnoměrná. Na začátku po dvou hodinách spadl ukazatel na 90 %, zatímco v polovině po dvou hodinách ubylo skoro 20 %. Takže na tento ukazatel raději moc nespoléhejte.

Při dalším nabíjecím cyklu už výdrž navigace nebyla tak dlouhá. S připojeným snímačem tepu, tempa a kadence a občasným testem navigačních možností, jsme se dostal jen na osm hodin. To už není tak úžasné číslo, na druhou stranu byly využívány všechny možnosti, jaké Edge 820 nabízí. Kdybych nepoužíval čidla a navigaci, věřím, že by se výdrž na slibovaných 15 hodin dostala. Nicméně pak by mi mi stačil úplně jiný, „hloupější“ model, třeba hodinky Vivoactive HR, které mi nějakých 13–14 hodin vydrží bez problému.

Navigace výdrž hodně zkracuje

Mnou naměřené hodnoty potvrzují i zahraniční testy, které uváději, že při navigaci vydží Edge 820 jen zhruba polovinu udávaného času – záleží asi hodně na tom, jak moc se držíte vypočítáné trasy a jak často ji musí navigace přepočítávat. Také záleží na tom, jak máte nastaveno podsvícení - v mém případně je „auto“, tj. navigaci si podsvícení řídí podle okolního světla (takže v tmavém lese se rozsvítí). Případně zda aktivujete úsporný režim, kdy navigaci zhasne displej a výdrž se pak zhruba zdvojnásobí. 

Tak jako tak, celodenní aktivitu Edge 820 zvládne. A to je důležité.


Diskuse k článku (0)
Tagy: