Venu 3: Hudba nahlas a volání s hlasitým odposlechem aneb Když mají hodinky reproduktor a mikrofon

5.9.2023
Pro někoho to může být zásadní důvod, proč preferovat stylové hodinky Venu 3 před sportovně laděnými Fénixy a Forerunnery. A musím přiznat, že zejména možnost volání z hodinek je celkem návyková
Hlasitý reproduktor

Přehrávání hudby a volání bez sluchátek je výsadou řady Venu. Poprvé se tyto funkce objevily v modelu Venu 2 Plus


Poprvé se obě funkce objevily v modelu Venu 2 Plus uvedeném v lednu 2022 - není to tedy žádná novinka. A pokud jde o funkčnost, k žádnému výraznému posunu nedošlo. Ale ani nebylo třeba, už na V2 Plus byly obě funkce dotažené. 

Tip: Hodinky Venu 2 Plus nabídnou možnost volání přes reproduktor a mikrofon

Hudba hezky nahlas

Když jsem srovnával možnosti hudebního doplňku s FR 965 nebo Fénixy 7, nenarazil jsem na žádný rozdíl. Stále je zde možnost přehrávat hudbu lokálně nahranou v hodinkách pomocí aplikace Express z počítače, či možnost vybrat si hudebního poskytovatele jako Deezer, Spotify nebo Amazon Music.

používám Spotify a funguje to bez problému (pozor, potřebujete premium účet). Po přihlášení v mobilní aplikaci Connect a nastavení Wi-Fi si jen stáhnete vaše playlisty a označíte ty, které se mají stáhnout do hodinek. V nich máte pro hudbu 8 GB, o kterou se nemusí dělit s mapami jako třeba u Forerunneru 965, který mám aktuálně jako hlavní hodinky. 

Při přehrávání pak místo Bluetooth sluchátek zvolíte reproduktor. Zvuk je celkem hlasitý, na malé hodinky až překvapivě. Samozřejmě nejsou tu žádné nízké středy, o basech ani nemluvě. Zvuk je tak nějak plechový, bez probarvení. Ale nic lepšího jsem ani neočekával. Dobré je to třeba na podcasty nebo jiné mluvené slovo, to zní v pohodě. Případně na meditační hudbu nové aktivity Meditace (ta je celkem povedená).

Nepřehlédněte: Spotify: Jak přehrávat svou oblíbenou hudbu na hodinkách Garminu

Jen pozor, přehrávač hudby hodně žere baterii. Třeba při aktivitě vydrží hodinky s přehráváním hudby jen jedenáct hodin, zatímco bez hudby až 26 hodin. Plně nabité hodinky pak mi ukazují s přehrávačem výdrž zhruba jeden den, když neběží aktivita. Zkrátka baterie je holt maličká. 

Volání přímo z hodinek 

Zatímco na běžných hodinkách můžete jen přijmout nebo odmítnou hovor, ale volat už musíte z mobilního telefonu nebo připojeného handsfree (třeba v autě), u Venu 3 lze volat přímo z hodinek. Mají totiž kromě vestavěného reproduktoru také mikrofon (ten navíc slouží pro hlasové ovládání). Pokud vám někdo volá, hovor přijmete stejně jako obvykle, ale mluvíte přes hodinky. 

To lze samozřejmě změnit - když klepnete na ikonu s telefonem, přepne se hovor na mobil. Během hovoru vidíte na displeji dobu hovoru a jméno, komu voláte, nebo kdo volá vám. Pokud chcete zahájit hovor, je třeba jít do seznamu aplikací tlačítkem Start, kde najdete Telefon. Je možno přímo vytočit číslo na displeji, nebo vybrat ze seznamu.

 

 

Do něj se vejde až 50 kontaktů a upravujete jen v aplikaci Connect. Velmi snadno si vyberete ty, co máte uložené v mobilu. Je ale možné vytvořit i kontakt přímo v Connectu, ale nepočítám, že by to bylo třeba - já si přidal jen pár oblíbených, které volám nejčastěji. Pokud chcete volat na uložený kontakt, jen na něj klepnete v aplikaci Telefon v hodinkách a je to. 

Při testovacích hovorech jsem zjišťoval, jak mě druhá strana slyší, a prý docela v pohodě. Jako když volám přes hlasité handsfree z mobilu. Také já jsem slyšel druhou stranu bez problému, ani jsem nečekal nic jiného. Přece jen současné technologie už jsou tak daleko, že i malé hodinky dokážou nabídnout solidní zvuk. Reproduktor je na levé straně, kde nejsou tlačítka, mikrofon pak pravděpodobně dírka na pravé straně u prostředního tlačítka. 

Venu 3 jsou parádní hodinky

První dojmy z hodinek jsou velmi dobré. Jasně, nemám příliš v lásce dotykové ovádání a raději bych měl i možnost ovládání tlačítky jako na Forerunnech, ale řada Venu je postavena takto a s tím se nedá noc dělat. Parádní je displej - má velikost 1,4", přitom v malém těle (45 mm). Okolo nejsou v podstatě žádné okraje, jsou o poznání menší než u modelu FR 965, který má displej o stejné velikosti. 

Nepřehlédněte: Hodinky Venu 3 a Venu 3S: Řada nových funkcí, vylepšené sledování spánku, noční VST a fitness metriky

Překvapilo mě také, jak podobné jsou hodinky modelu Forerunner 265 - ty také mají zaoblený displej na okraji, jsou tenké, lehké a mají podobné prostředí. Garmin totiž přiblížil menu a zobrazení doplňků právě FR 265 (a také FR 965), takže hodinky ve stejných barvách poznáte jen v podstatně podle tlačítek.

Forerunnery mají také stejnou cenu - 11 990 Kč. Takže se rozhodujete jen více méně podle toho, zda chcete spíše stylové funkce, nebo sportovní. A výdrž mají dokonce lepší, s GPS dají 26 hodin, zatímco FR 265 jen 20 hodin. Zkrátka Venu 3 mě zaujaly a rozhodně to není naposledy, co o nich píšu. Těšit se můžete mimo jiné na plnohodnotnou recenzi se všemi novinkami, stejně jako na fotosrovnání s Venu 2 a další. 

Hodinky k testu zapůjčil prodejce hodinek a cyklonavigací Pulsmetry.cz


Diskuse k článku (0)
Tagy: