Hodinky a náramky Garmin změří, jak kvalitně a zda vůbec v noci spíte

18.5.2017
Jednou z funkcí hodinek a náramků je měření kvality spánku. Zjednodušeně řečeno se dozvíte, jak moc se v noci v posteli vrtíte
Nerušený spánek

Hodinky Garmin samy poznají, kdy jste ulehli ke spánku a kdy vstáváte


Jak základní fitness náramky Vívofit, tak nejnabušenější hodinky Fénix 5, mají v sobě integrován akcelerometr, který kromě počtu kroků měří i váš pohyb ve spánku. Hodinky na základě něho poznají, že jste ulehli ke spánku, a současně rozpoznají, kdy jste se rozhodli vstát. A mezitím zaznamenávají kvalitu spánku.

Jednoduše řečeno, měří aktivitu během spánku. Poznají, že spíte hluboce, poznají, že se převalujete a máte třeba špatné sny (nebo vás budí malé dítě spící poblíž), či dokonce zda jste vstali a odešli třeba na toaletu. Vyhodnocení se pak uloží do deníku Connect, kde si můžete prohlédnout:

  • graf vaší noční aktivity
  • počet hodin a minut, kdy jste spali hluboce, lehce nebo jste se hýbali
  • dobu spánku po jednotlivých dnech
  • průměrnou dobu spánku za posledních 7 dní
  • grafické znázornění hlubokého a lehkého spánku za posledních sedm dní

Někdy hodinky vyhodnotí, že jste šli spát, a vy se zatím jen díváte večer na televizi. V takovém případě lze začátek (a i konec) spánku upravit ručně, abyste měli v deníku Connect správná data.

Poznámka: Dříve bylo nutno hodinky do režimu spánku přepnout manuálně, dnes už ale všechny modely toto rozpoznají automaticky. 


Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
foto Shutterstock