Forerunner 955: Co by mohl umět nový top model běžeckých hodinek

6.6.2020
Hodinky Forerunner 945 byly uvedeny na trh už více než před rokem. Indicie získané z API aplikace Connect ukazují, že se chystá následovník
Forerunner 945

Aktuální verze nejvyššího modelu v řadě Forerunner nabízí špičkovou výdrž, mapy i podporu pro triatlon


Na konci loňského roku vytáhl jistý developer z kódu aplikace Connect následující seznam hodinek, které by se mohly na trhu v blízké době. Z nich mne nejvíce zaujaly následující položky:

  • EDGE_130_PLUS,
  • EDGE_1030_PLUS,
  • FORERUNNER_955 a  FORERUNNER_955_LTE,
  • FORERUNNER_745,
  • FENIX_6_SPORT, FENIX_6S_SPORT, FENIX_6_SOLAR

To, že následníka už více než potřebuje model Forerunner 735 XT, je celkem jasné. Tento model je už na trhu tak dlouho, až divím, že jej má Garmin stále v nabídce. Jde v podstatě o nejstarší hodinky, jaké jsou v prodeji. 

Mne osobně nejvíce zaujal model Forerunner 955, který by měl v budoucnu nahradit FR 945. Vzhledem k tomu, že FR 945 následovaly FR 935 až po dvou letech, je možné, že se tento model objeví až příští rok. Ostatně situace na trhu kvůli pandemii Covid 19 příliš nenahrává uvádění novinek.

Větší displej?

Web Gadgets and Wearables.com si trochu zaspekuloval ohledně funkcí, které by mohla novinka nabídnout. Fyzické rozměry zůstanou kvůli výdrž pravděpodobně stejné, nevěřím, že by Garmin obětoval výdrž na úkor velikosti. Velké 47mm pouzdro ale nabízí prostor pro větší displej, ostatně vidíme to na hodinkách Fénix 6, které mají ve stejném těle místo úhlopříčky 1,2" rovnou 1,3" - a s tím i narostlo rozlišení na 260 px (oproti 240 px u FR 945). 

Hodinky by tak vypadaly podstatně lépe, nebyl by tak „tlustý“ okraj. Vzhled i provedení by mohlo zůstat stejné, ostatně na designu kulatých hodinek není moc co vymyslet a řada Forerunner rozhodně nepatří do stylové série jako Vívoactive, Venu nebo Marq. Výdrž tak může zůstat stejná, pokud se s novým čipsetem snad dokonce i nezlepší.

Přibudou nové senzory?

Vzhledem k tomu, že model FR 945 v průběhu času dostal některé funkce, které mu oproti Fénix 6 chyběly, například vylepšenou aplikaci pro plavání, možnost zobrazit 6 dalových polí či stručné náhledy na doplňky, už není moc toho, co bych na hodinkách nenašel. Web GaW spekuluje, že by se mohl objevit senzor EKG nebo i takové libůstky jako senzor tlaku, pocení, hydratace či hladiky glukózy v krvi. Pak už bychom snad ani nemuseli chodit k doktorovi.

Zajímavá by byla také verze s LTE, kdy by datovou síť mohl využít přehrávač hudby, mohli byste posílat textovky či odeslat nouzovou zprávu na vybrané kontakty - ostatně to už uměla verze Vívoactive 3, kterou nabízí americký Verizon. Nutností je v tomto případě podpora pro eSIM.

Každopádně všechno jsou to zatím jen spekulace a upřímně řečeno, Garmin nemá moc důvodů proč s hodinkami nějak spěchat, FR 945 patří na špičku a ještě dlouho tam zůstanou. 

Zdroj: 
Gadgetsandwearables.com