Externí baterie pro navigaci Edge 1030: Jak se připojuje, jak se dobíjí a co všechno umí?

3.9.2017
Připojení baterie

Baterie se připojí přes dodáváný držák přímo k navigaci. při jízdě nijak nevadí a připojení je stabilní


Jednou z hlavních novinek špičkové navigace Edge 1030 je možnost připojit externí baterii. Ta přidává podle výrobce dalších 24 hodin provozu k základním 20, dohromady jde tedy o 44 hodin. V původní české tiskové zprávě bylo uvedeno, že baterie doplní „jen“ 20 hodin, i tak by to ale bylo více než dost. S 44 hodinami se dá už vyrazit na celotýdenní výlet, aniž byste museli řešit dobíjení. 

V současné době je externí baterie kompatibilní jen s Edge 1030 a vzhledem k tomu, jak se připojuje, nepočítám s rozšířením podpory na starší modely. Pro ně si můžete pořídit obyčejnou powerbanku, kterou navigaci dobijete přes USB konektor. Už se to ale bude hůře dělat za jízdy, nehledě na to, že externí baterie pro Edge 1030 je voděodolná a při jízdě je připevněná přímo k navigaci. Nemusíte tak nic řešit. Edge 1030 je totiž vybaven na spodní straně konektorem, k němuž se baterie připojuje – a to přes držák, který je dodáván v balení. To je dobře vidět na obrázku. 

Baterie má kapacitu 3 300 mAh, což není úplně moc – na trhu jsou powerbanky, které nabídnou výrazně vyšší kapacitu. Kromě výrazného konektoru pro připojení k navigaci najdete na baterii také indikátor nabití – jde ovšem jen o jednoduché diody LED. Bohužel, není tu možnost, jak si zobrazit stav nabití baterie přímo v navigaci – tak jak to umí třeba dobíjecí pouzdra pro iPhone. Po krytkou pak najdete klasický microUSB konektor, pomocí něhož se baterie dobíjí, a také obyčejné USB pro dobíjení jiných zařízení, třeba telefonu nebo hodinek.

A teď ta špatná zpráva: Externí baterie se prodává zvlášť a bude stát okolo třech tisíc korun (129 USD, 119 GBP). Asi budete být moc velcí fandové do ježdění na kole, abyste si ji pořídili.


Diskuse k článku (0)
Tagy: 
Zdroj: 
DC Rainmaker