Nová cyklonavigace Edge 1030 má větší displej a vydrží skoro třikrát tolik, co Edge 1000

29.8.2017
Nejvyšší model cyklonavigace Garminu slibuje výdrž neuvěřitelných 40 hodin!
Starý a nový

Rozdíl mezi Edge 1030 a Edge 1000 není jen ve větším displeji, ale také v přesunutí ovládacích tlačítek na spodní stranu přístroje


Nejvyšším modelem cyklonavigace byl dosud Edge 1000 Pro. Jeho velký 3" displej dokáže zobrazit až deset datových polí a velkou mapu. Displej je dotykový a přístroj podporuje připojení všech možných ANT+ snímačů a nabízí řadu tréninkových funkcí - v podstatě jde o Edge 820 s velkou obrazovkou.

Edge 1030, který byl právě představen na německém veletrhu Eurobike, dokázal do stejně velkého těla dostat dokonce 3,5" displej - místo 7,6 cm tak měří 8,9 cm. Současně došlo k prodloužení životnosti akumulátoru, na jedno nabití vydrží až 20 hodin (oproti 15 hodinám u staršího Edge 1000). A pomocí nového držáku je možno k cyklopočítači připojit navíc záložní zdroj energie, který přidá dalších 20 hodin jízdy.

Umí odpovídat na zprávy

Kromě zmíněného dostal cyklopočítač také několik dalších vylepšení. Patří mezi ně například funkce Trendline, která dokáže navrhovat cyklistické trasy na základě četnosti a popularity jednotlivých komunikací mezi body, k nimž se chcete navigovat. Funkce k výpočtu využívá historická data tréninkového serveru Garmin Connect, který osahuje milióny kilometrů tréninkových tras.

V případě propojení cyklopočítače s chytrým telefonem máte nově k dispozici možnost komunikovat mezi sebou prostřednictvím displeje cyklopočítače. Edge 1030 umí samozřejmě zobrazovat notifikace z mobilního telefonu, včetně příchozích volání a sms zpráv. Poprvé je na příchozí zprávy možné z displeje cyklopočítače také odpovídat pomocí rychlých, předdefinovaných sms zpráv.

Poznámka: Tato funkce se chystá i pro hodinky Vívoactive 3.

V paměti cyklopočítače jsou předehrané topografické mapy Evropy, s bezplatnou aktualizací a s možností navigace do cíle trasy nejkratší nebo nejrychlejší trasou, včetně možnosti návrhu okružní trasy se zvolenou délkou. Navigace za jízdy upozorní nejen na místa, kde budete odbočovat na jinou komunikaci, ale nově upozorní i na blížící se ostré zatáčky. Mapa Topo Czech však bude pravděpodobně chybět.

Lepší držák

Společně s možností propojení se s cyklistickým radarem Garmin Varia Radar, který je schopen monitorovat zezadu se blížící vozidla nebo s funkcí automatické detekce nehody, která automaticky odešle na předdefinované číslo zprávu o možném problému, se Garmin snaží přinést cyklistům funkce zvyšující bezpečnost jízdy.

Vylepšení se dočkal i nový, předsazený držák, který je v aerodynamickém zákrytu s řídítky a umožňuje prostřednictvím stojánku k cyklopočítači připojit kompatibilní příslušenství, a to včetně záložní baterie prodlužující výdrž baterie. Způsob upevnění cyklopočítače je přitom kompatibilní se standardním upevněním používaným u starších generací cyklopočítačů Garmin Edge.

A ceny? Základní Edge bude stát 15 490 Kč, Edge 1030 Bundle se snímači tepu, kadence a rychlosti pak 17 990 Kč. Navigace by měla být dostupná během září.


Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
Garmin