Čtvrtá generace základního náramku Vívofit 4 má barevný displej a zobrazí i počasí

27.12.2017
Mezi hlavní benefity stále patří až roční výdrž. Náramek by navíc měl stát méně než předchozí model
Vívofit 4

Nová generace fitness náramku má barevný a větší displej


Garmin nedávno uvedl druhou generaci náramku po děti, Vívofit jr. 2. Ten dostal barevný displej s větším rozlišením, 88 × 88 bodů místo 64 × 64. Stejně jako dříve i nový displej je zapnutý neustále a je skvěle čitelný i bez podsvícení díky transreflexní fólii. 

Včera do této rodiny Garmin přidal Vívofit 4, fitness náramek, který je pokračovatelem trojky uvedného v loňském roce. Jde o „hloupý“ náramek, který není s mobilem spojen neustále jako Vívosmart 3 nebo Vívosport, ale jen na vyžádání. Synchronizace dat tak probíhá jen několikrát denně a chybí tu notifikace z mobilu.

Nepřehlédněte:

Hlavní funkcí tak je akcelerometr, který nejenže počítá kroky, ale také hlídá váš spánek. Funkce Move IQ pak dokáže rozpoznat, jestli běžíte, jdete nebo třeba cvičíte na eliptickém trenažéru. Mezi funkcemi nechybí budíček (vibrace i zvuk), či stopky měřící vaše aktivity. Samozřejmostí je vodotěsnost, také koupání není žádný problém.

Náramek je napájen dvěma knoflíkovými bateriemi, s nimiž vydrží až rok. Je jasné, že tu není funkce jako optický snímač, který je na energii velmi náročný. Oproti Vívofit 3 ale přibyl doplněk ukazující aktuální počasí a navíc je tu více vzhledů hodinek. Přidat si také můžete vlastní motivační text, například „makej víc než včera!“

Cena by měla činit 1 990 Kč, což není za slušně vybavený náramek vůbec špatné. Navíc na něj můžete díky výdrži zcela zapomenout. A řemínky jsou stejně jako u trojky vyměnitelné.Tagy: 
Zdroj: 
Garmin