Garmin Vívokí: Fitness přívěšek pro ty, co nechtějí nosit náramek

10.3.2017
Tento maličký krokoměr se hodí vše, kdo z principu nechce mít na zápěstí žádné hodinky nebo náramek. Díky nošení v kapse nebo na opasku je krokoměr navíc i přesnější
Fitness přívěšek

Vívokí je dostatečně maličký na to, abyste jej mohli umístit v podstatě kamkoliv


Vívokí je nejlevnějším fitness trackerem Garminu. Zatímco Vívofit 1 koupíte za nemalých 1 990 Kč, Vívokí vás vyjde o pětistovku levněji. Jde o maličký přívěšek s klipem, který umožňuje připevnější za opasek, případně přímo za kalhoty nebo kapsu. Napájen je stejně jako Vívofit knoflíkovou baterií a s ním by měl vydržet až rok provozu.

Lze jej pomocí Bluetooth spojit s mobilním telefonem, který vám pak pomocí aplikace Garmin Connect ukáže, kolik jste za den udělali kroků, jakou jste zdolali vzdálenost a kolik jste při tom spálili kalorií. Na těle přístroje naleznete pět diod, které vás upozorňují na neaktivitu. Není tu tedy displej jako u Vívofit, takže se ani nedozvíte, kolik je hodin. 

Pokud si svůj denní cíl nenastavíte ručně, například 10 000 kroků, může Vívokí váš denní cíl nastavovat automaticky podle toho, jak jste se hýbali v uplynulých dnech. Postupně pak zvyšuje denní cíl tak, abyste měli možnost a šanci jej dosáhnout. 

Zdroj: 
Garmin