Dětský náramek Vívofit jr. 2 s barevným displejem a motivy filmů Disney

8.10.2017
Nová verze dětského fitness náramku má jednak nové barvy a motivy pro náramky, jednak přidává nové funkce a barevný displej
Vívofit jr. 2

Děti potěší tři nové motivy z filmů Disney a barevný displej


Koncem září Garmin uvedl novou verzi náramku Vívofit pro děti. Už první verze je velmi povedená a mimochodem na Amazonu se jedná o jeden z nejprodávanějších produktů tohoto typu. Není divu, že Garmin uvedl novou verzi, která funkce první generace posunuje o kousek dál.

Co umí jednička?

Ještě než se podíváme na dvojku, stručně rekapituluji funkce jedničky. Náramek slouží ke sledování pohybových aktivit dítěte, jeho spánku a plnění zadaných úkolů. Není spárován s aplikací Connect jako „dospělé“ produkty, ale se speciální Vívofit jr., kterou mají ve svém mobilu rodiče. Ti tak vidí, jak na tom jejich dítě je. 

Hlavním ukazatelem sledování pohybu není ale počet kroků, nýbrž aktivita jako taková - cílem je, aby se dítě hýbalo alespoň 60 minut denně. Pokud toho dosáhne, v aplikaci se odemkne další krok v dobrodružné hře, kde děti poznávají život zvířat. Každý den se odhlí nová fakta a tajemném živočichu a po sedmi aktivních dnech se dítě dozví, co za zvíře se ve hře schovávalo.

Rodič také může zadávat dítku úkoly a pokud je úkol splněn, odměnit jej penízky. Za určitý počet penízků pak dostanou domluvenou odměnu. Vše je hezky vidět přímo na displeji náramku - počet kroků, datum a čas, minuty aktivity, počet penízků. Nechybí ani jednoduchý budíček (ale jen akustický a hodně nevýrazný) či stopky pro úkoly jako je čištění zubů či uklízení pokoje.

Pro lepší pochopení funkce první generace náramku si přečtete tyto články:

Kdo si víc zadupe

Druhá generace umí to samé, přidává několik drobností:

  • barevný displej (osm barev) s vyšším rozlišením – 88 bodů místo 64 (čtvercový)
  • změna ikony po dosažení nastaveného počtu kroků
  • dva budíčky
  • upomínky neboli připomínače úkolů (až 8)
  • kroková výzva

Vše je celkem jasné, ale co je kroková výzva? Pokud máte dvě a více dětí, mohou mezi sebou soutěžit, kdo se bude více hýbat. Po dobu dvou minut budou náramky počítat, kdo udělá více kroků - ať už dupáním na místě nebo třeba během. Náramky se spojí pomocí ANT+ a na závěr se ukáže na displeji, kdo z dětí vyhrál.

Tělo přístroje dvojky je stejné, takže pasuje i do starších pásků, naopak pro jedničku si můžete pořídit kterýkoliv pásek dvojky. Dvojka se prodává v šesti barevných provedeních, přičemž každý motiv (Minie Mouse, Starwars, Avengers) má dva modely - jeden pásek je pružný, druhý má klasické zapínání a tudíž lépe padne na větší ruku.

A cena? 2 690 Kč. Starší model se pak prodává za 1 990 Kč. Vzhledem k tomu, že nejde o tak vysoký rozdíl, dvojka se určitě vyplatí. Už jen pro hezčí displej.


Diskuse k článku (0)
Tagy: