Vívosport: Chytrý náramek doplněný o GPS je lehčí a má řadu nových funkcí

31.8.2017
Nedávno uvedený náramek Vívosmart získal oproti předchůdci řadu novinek, tenčí provedení a nižší hmotnost. Vívosport umí nabízí stejné funkce, doplňuje je však o GPS
Tři barevná provedení

Vívosport je k dostání ve třech barevných provedeních, přičemž černé se prodává jak s řemínkem M a L, zatímco červená jen s M a žlutá s L


Hodně zjednodušeně řečeno, pokud chcete chytré funkce a nepotřebujete GPS, stačí vám Vívosmart 3. Tento náramek je dokonce lehčí a tenčí než základní Vívofit 3, a to je co říct. Na ruce ho vůbec neucítíte – právě jej testuji a oproti hodinkám v podstatě zapomínám, že jej mám na ruce. Vívosmart umí zjistit vaše VO2 max., má optický snímač tepu, sleduje, zda nejste ve stresu a při běhu z počtu kroků odhadne uběhnutou vzdálenost. Už ale neukáže trasu – chybí mu GPS.

Čtete také: Nové hodinky s dotykovým displejem Vívoactive 3

A právě to napravuje Vívosport, který je pokračovatelem modelu Vívosmart HR+, ovšem už s novým jménem, aby se to nepletlo. Takže tu máme Vívoki, což je jednoduchý krokoměr, Vívofit 3, který počítá kroky, kalorie, ukazuje datum a čas a umí i budit. Výhodou je výdrž – s knoflíkovou baterií funguje i rok. Vívosmart 3 pak přidává větší displej typu OLED, notifikace z mobilu a zmíněné sportovní funkce. Je napájen dobíjecím akumulátorem a vydrží okolo pěti dnů.

Nepřehlédněte: Recenze základního náramku Vívofit 3

Ideální pro fitness

Vívosport je tedy alespoň co se názvu týče absolutní novinka – žádné číslo v názvu. Oproti Vívosmart dostal klasický transreflexní displej, takže data jsou vidět neustále, což kvituji. U Vívosmart mne neustále zhasínání štve, a navíc je displej těžko čitelný na slunci. Když to vezmeme od začátku, tak Vívosport počítá denní kroky, spálené kalorie (bazální i aktívní), odhaduje prošlou vzdálenost, počítá nastoupaná patra díky barometru, má sportovní stopky, automatické rozpoznání aktivit, jako je chůze/běh/plavání/jízda na kole, a monitoruje délku a kvalitu spánku. 

Prostřednictvím aplikace Garmin Connect Mobile je pak možné sledovat souhrnné výsledky, zapojit se do srovnání s přáteli nebo do automaticky vytvářených týdenních výzev s ostatními uživateli. Aplikaci Garmin Connect Mobile je možné propojit s Kalorickými tabulkami a aktívní spálené kalorie sem automaticky přenášet a párovat s příjmem energie z jídla. Alternativně je pro zadávání kalorickému příjmu možné použít přímo vestavěný MyFitnessPal, který oproti Kalorickým tabulkám nemá tak kvalitní databázi českých potravin, ale funguje podobně.

Náramek Vívosport je samozřejmě vybaven optickým snímáním srdečního tepu přímo na zápěstí ruky. Snímač měří během celého dne a měřená data průběžně zaznamenává. Celodenní průběh srdečního tepu si můžete prohlédnout v mobilní aplikaci Garmin Connect. Z celodenního měření náramek současně vyhodnocuje průměrný klidový srdeční tep, pomocí kterého je možné vyhodnotit stav kondice, anebo únavy.

Jako chytré hodinky

Ve spojení s kompatibilním chytrým telefonem (iOS, Android, Windows Phone) umí náramek zobrazit příchozí volání, SMS zprávy a další notifikace z mobilního telefonu. Náramek dokáže upozornit nejen zvukově, ale také diskrétními vibracemi. Pokud rádi z mobilního telefonu posloucháte hudbu, využijete možnost ovládání hudebního přehrávače, náramek vám může ale také pomocí přehrání zvuku najít ztracený telefon.

Při záznamu sportovních aktivit je náramek zcela nezávislý na mobilním telefonu. Pokud je ale připojený, odešle tréninkový záznam přes telefon automaticky do tréninkového deníku. Pomocí funkce LiveTrack můžete prostřednictvím náramku a telefonu posílat svoji pozici, tempo, srdeční tep či zdolanou vzdálenost živě na web a sdílet například se svými přáteli.

K čemu se hodí GPS

Funkce měření sportovních aktivit patří k hlavním přednostem náramku Garmin Vívosport – a je to hlavní rozdíl oproti Vívosmart bez GPS. Umí měřit jak venkovní, tak i vnitřní sportovní aktivity. Mezi vnitřní aktivity patří například běh na běžeckém pásu nebo cvičení ve fitcentru. Ve fitcentru umí nově počítat i počet opakování různých posilovacích cvičení (to už umí i Vívosmart a Vívoactive 3). 

Mezi outdoorové aktivity, které můžete náramkem změřit patří například: chůze, běh, jízda na kole, jízda na kolečkových bruslích, běžecké lyžování, sjezdové lyžování a další. Ze záznamu outdoorových aktivit získáte nejen vzdálenost, rychlost/tempo, výškový profil, průběh srdečního tepu apod., ale také záznam absolvované trasy, který je v mobilní aplikaci možné prohlédnout nad podrobnou mapou.

Náramek je na základě zaznamenaných běhů schopen posoudit hodnotu vašeho VO2 max. (parametr výkonnosti) a na základě kondice zobrazit váš fitness věk. Srdeční tep je snímán nejen během sportovní aktivity, ale průběžně po celý den. Výsledkem je celodenní záznam tepu a stanovení průměrného klidového tepu. Navíc se na základě srdečního tepu měří během dne tzv. míra stresu, kterou náramek v případě potřeby pomůže snížit pomocí přestávky s relaxací pomocí řízených nádechů a výdechů.

Náramek stojí 5 390 Kč, což je vzhledem k možnostem a vzhledem k tomu, že nový Vívoactive 3 výrazně podražil (8 990 Kč), výborná cena. Základní Vívosmart koupíte pak za 3 990 Kč, takže GPS a s tím spojenou řadu nových možností, získáte za relativně malý příplatek. V tiskové zprávě se neuvádí, zda jsou řemínky výměnné; Vívosmart nic takového ale nemá.

Stručné parametry

  • Rozměry: 21 × 10,9 mm 
  • Obvod zápěstí: velikost S/M 122–188 mm, velikost L 148-215 mm
  • Hmotnost: velikost S/M 24,1 g, velikost L 27,0 g
  • Rozměr displeje: 9,7 × 19,3 mm
  • Rozlišení displeje: 72 × 144 pixelů
  • Životnost baterií: až 7 dnů v režimu chytrých hodinek, až 8 hodin v režimu GPS
  • Bezdrátové technologie: BLE, ANT+

Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
Garmin