Vívoactive 3: Kulaté hodinky střední třídy s dotykovým displejem budou dražší, ale lépe vybavené

31.8.2017
Zatímco první dvě generace hodinek Vívoactive byly hranaté, třetí generace přichází s kulatým provedením a připomíná tak řadu Fénix. Přibyly nové funkce jako placení v obchodech, ovšem zvýšila se i cena
Tři barevná provedení

Dostupné varianty hodinek Vívoactive 3 (zleva): Optic Silver Black, Optic Silver White a Optic Grey PVD

 


Vívoactive jsou multisportovní hodinky s dotykovým displejem, čímž jsou mezi sportovními hodinkami Garminu unikátní. První generace měla obdélníkový tvar na šířku, druhá na výšku a třetí je jednoduše kulatá. Stejně jako předchozí modely i novinka zvládá více aktivit než základní modely Forerunner, k dispozici je 15 sportovních profilů, od chůze, běhu (venku i uvnitř), jízdy na kole (venku i uvnitř), jízdy na in-line bruslích, plavání v bazénu, lyžování (sjezdového i běžeckého), přes golf, veslování..., až po jógu nebo cvičení ve fitness centru.

Lehké a dotykové

Podobně jako předchozí generace hodinek, i Vívoactive 3 nabízí celodenní měření srdečního tepu přímo na zápěstí, hodinky jsou ale tenčí a mají kulatý ciferník. Svým vzhledem nejvíce připomínají Garmin Fénix 5S, oproti nim jsou ale tenčí, lehčí a ovládané pomocí dotykové obrazovky. Zajímavostí hodinek Vívoactive 3 je dotykové ovládání nejen na displeji, ale možnost se pohybovat v menu a obrazovkách také pomocí přejíždění prstu po boku hodinek.

Hodinky jsou doplněné jedním klasickým tlačítkem, které je umístěno na pravé straně, podobně jako nejběžnější umístění korunky u klasických hodinek. Pokud by uživateli hodinek Vívoactive 3 ale pozice tlačítka vadila – tlačítko by například nechtěně mačkal ohybem ruky při sportu – je možné u hodinek otočit displej a tlačítko mít tím pádem na levé straně.

Vívoactive 3 využívají displej Garmin Chroma se skvělou čitelností za všech světelných podmínek díky transrefelxivnímu displeji - čím více svítí slunce, tím lépe jsou data čitelná. Rozlišení je stejné jako u Fénix 5, tedy 240 × 240 - a to je pecka! Můžeme se tak těšit na perfektní detaily. Displej hodinek v průběhu dne nezhasíná a data na displeji – ať už čas nebo tréninkové údaje – jsou neustále vidět. Pomocí platformy Connect IQ můžete u hodinek mít ručičky nebo digitální čas.

Jste ve stresu?

Na spodní straně hodinek je umístěn Garmin Elevate senzor pro optické měření srdečního tepu přímo ze zápěstí ruky. Hodinky poskytují průběžné, celodenní měření srdečního tepu, včetně automatické detekce klidového srdečního tepu a zobrazením jeho průběhu v rámci posledních 7 dnů.

Díky měření variability srdečního tepu jsou hodinky schopné monitorovat a zaznamenávat celodenní míru stresu a uživateli dokáží pomoci s eliminací opakujících se stresových situací a související změnou životního stylu. Při sportu dokáží hodinky zhodnotit a monitorovat úroveň fyzické kondice svého uživatele pomocí parametrů, jako je VO2max nebo stanovení věku podle kondice.

V případě propojení hodinek s kompatibilním chytrým telefonem je možné využívat funkcí chytrých hodinek, ke kterým patří možnost zobrazení příchozích volání, SMS a dalších notifikací z mobilního telefonu. Hodinky jsou schopné v telefonu ovládat hudební přehrávač, zobrazovat předpověď počasí nebo fungovat jako dálkový ovladač akčních kamer řady Virb.

Během sportovních aktivit je možné pomocí připojeného mobilního telefonu aktivovat funkci LiveTrack, která umožňuje s přáteli nebo fanoušky živě sdílet pozici, rychlost či srdeční tep sportovce na závodní nebo tréninkové trati. Hodinky jsou odolné proti vodě i pro sprchování nebo souvislé plavání. V režimu hodinek vydrží až 8 dní nebo až 13 hodin GPS záznamu na jedno nabití. To je stejné jako u aktuálního modelu.

Zaplatíte hodinkami

Další novinkou hodinek je integrovaná technologie Garmin PAY pro bezdrátové platby. Vívoactive 3 jsou vůbec první hodinky značky Garmin, které bezdrátové platby přináší. Bezdrátové platby budou ze začátku dostupné jen v některých zemích, mezi kterými zatím Česká republika chybí, doufáme ale, že do konce roku se počet zemí výrazně rozšíří.

Služba Garmin Pay počítá s podporou nejrozšířenějších platebních karet typu VISA nebo MasterCard. Svoji existující kartu bude možné pomocí služby Garmin Pay spárovat s hodinkami Vívoactive 3 a v obchodě platit přímo ze zápěstí ruky.

Tři provedení a vyšší cena

Vívoactive 3 jsou k dispozici ve třech variantách – černé se stříbrnou lunetou, bílé se stříbrnou lunetou a prémiové černé s černou lunetou a PVD povrchovou úpravou s vyšší odolností proti poškrábání. Všechny modely nabízí snadno vyměnitelné řemínky, které budou k dispozici jak v silikonovém/sportovním, tak i v koženém/stylovém provedení.

Parametry

 • Rozměry: 43,4 × 43,4 × 11,7 mm
 • Displej: 1,2”, dotykový Garmin Chroma, 240 × 240 px
 • Hmotnost: 43 gramů
 • Odolnost proti vodě: 5ATM (souvislé plavání)
 • Bezdrátové technologie: BLE, ANT+, NFC
 • Šířka řemínků: 20mm
 • Podpora externích snímačů” ANT+, BLE
 • Výdrž baterií na 1 nabití: 8 dnů v režimu Smartwatch, 13 hodin se záznamem GPS

Ceny

 • Black Silver: 8 990 Kč
 • White Silver: 8 990 Kč
 • Black Slate PVD: 9 490 Kč

Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
Garmin, DC Rainmaker