Vívofit junior: Fitness náramek pro děti, který motivuje k pohybu hrou

28.2.2017
Na počátku loňského podzimu uvedl Garmin na trh náramek, který umožní rodičům trošku rozpohybovat své ratolesti. A sice hrou se systémem odměn
Pestré barvy

Vivofit jr. je nabízen v pestrých barvách 


Náramek je v Česku nabízen za relativně vysokých 2 490 Kč (Vívofit 3 je jen o 200 Kč dražší), a to ve třech barevných provedeních, které jsou vidět na obrázku. Kromě zobrazení hodin či aktuálního stavu kroků umí ukázat i jméno dítěte a slouží k monitorování pohybu během spánku.

Pohyb hrou

To vše mohou rodiče snadno kontrolovat na svém mobilním telefonu s nainstalovanou aplikací vivofit jr., což je jakási „dětská“ verze deníku Garmin Connect. V ní kromě sledování mohou rodiče vytvářet svým ratolestem denní úkoly, za jejichž plnění získávají děti virtuální penízky. Ty pak mohou proměnit třeba za sladkou odměnu nebo nějaký dárek - to už záleží na rodičích. 

V aplikaci je možno mít přihlášeno více náramků a každému náramku přidělíte jméno podle toho, které z dětí je jeho nositelem. Rodiče tak mají přehledné srovnání, jak si děti mezi sebou vedou v plnění úkolů, v počtu nachozených kroků a kolik minut denně strávily intenzivním pohybem.

V aplikaci je také možno pokrok zobrazit formou hry krásně graficky zpracovaný na tzv. Adventure Trail, dobrodružné stezce. V ní děti vidí svůj náskok před ostatními a s každým pokrokem na mapě stezky se odemknou obrázky se zvířatky a zajímavým povídáním. Do hry se může navíc zapojit celá rodina, i rodiče se svými náramky řady Vívofit či Vívosmart nebo hodinkami vívoactive, forerunner, fénix atd.

Aby nešvindlovali při hře na klavír

Další z funkcí, které Vívofit junior nabízí, je Timer - nastavitelný odpočet času pro jednotlivé úkoly a aktivity. Rodiče tak mohou dětem nastavit, kolik minut mají strávit čištěním zubů, kolik učením a děláním úkolů, kolik např. cvičením na klavír, kolik minut mohou strávit hraním si či sledováním televize a podobně. Děti na displeji uvidí graficky znázorněný odpočet a na konec odpočtu je upozorní zvukové upozornění. Stejným způsobem můžou být upozorněny např. i na to, kdy je čas jít spát. 

Náramek je odolný proti vodě, dešti, lze se s ním sprchovat i koupat v bazénku. S vyměnitelnou baterií vydrží v provozu déle jak 1 rok a není potřeba jej nabíjet. Řemínek náramku je velmi pružný a odolný a velikostně uzpůsobený dětskému zápěstí. Pokud z něj děti vyrostou a bude jim již malý, lze použít řemínky k zařízení Vívofit 3, které jsou s Vívofit junior zcela kompatibilní.


Diskuse k článku (0)
Tagy: 
Zdroj: 
Garmin