Vivoactive HR: Zcela nové chytré hodinky jsou rychlejší a měří tep

20.2.2016
Vivoactive HR

Hodinky jsou orientované na výšku, lépe sedí na ruce a nově měří tep pomocí optického snímače


Garmin Vívoactive HR (Optic) rozhodně nejsou pouhou evolucí prvního modelu Vivoactive. Jsou úplně jiné a zcela přepracované. Garmin nejenže přidal optický snímač tepu, ale hodinky také zrychlil, displej o stejném rozlišení je nyní na výšku, zobrazí více barev a má více dotykových bodů, což usnadňuje ovládání aplikací (dříve jen devět).

Stejně jako Vivoactive i novinka jsou multisportovní hodinky, výrazně však přibylo aktivit, k běžnému běhu, jízdě na kole či plavání tu máme například jízdu na lyžích, pádlování či cvičení v posilovně. A další aktivity si můžete snadno vytvořit. Displej je orientován na výšku, hodinky jsou tak užší, kvůli optickému snímači jsou však tlustší a těžší - o deset gramů. 

Výrazně vzrostla doba výdrže, při GPS aktivitě z 8 na 13 hodin s tím, že v režimu hodinek s měřením tepu mají hodinky vydržet více než týden (a dva týdny bez měření). V případě propojení hodinek s chytrým mobilním telefonem (Android, iOS, Windows Phone) máte k dispozici řadu dalších funkcí, ať již se jedná o zobrazování příchozích hovorů, e-mailů/SMS zpráv přímo na displeji hodinek nebo odesílání absolvovaných tréninků přes telefon přímo do tréninkového deníku Garmin Connect.

Podpora platformy IQ Connect umožňuje do hodinek nahrát různé vzhledy displejů, widgety a nové tréninkové funkce. Hodinky jsou odolné proti vodě a jsou určené i pro souvislé plavání do hloubky 5 mětrů. Tagy: 
Zdroj: 
Garmin