Outdoorová navigace InReach umí jako první komunikovat přes satelit

2.3.2017
Garmin InReach

InReach je první outdoorová GPS navigace značky Garmin s vestavěnou satelitní komunikací


Garmin inReach SE+ a Garmin inReach Explorer+ byly představeny v lednu na veletrhu CES a jde o první navigace této značky, které kromě GPS fungují i jako satelitní komunikátor: Ze satelitní sítě Iridium umožňují odesílat a přijímat textové zprávy z jakéhokoliv místa na Zemi. 

Díky tomu vám tak inReach umožní v případě nenadálých událostí spojení s blízkými nebo s globální záchrannou službou GEOS. InReach je navíc možné propojit s chytrým mobilním telefonem, takže můžete pro komunikaci se světem využít i svého mobilu - a to jak pro příjem a odesílání zpráv, tak třeba pro práci s e-mailem.  

Satelitní síť Iridium pokrývá signálem pokrývá 100 % povrchu Země. Iridium využívá 60 komunikačních družic a za její používání zaplatíte v případě smlouvy nejméně 419 Kč měsíčně. Zpráva vás v takovém případě stojí 17,99 Kč a trasování probíhá každých 10 minut (celý ceník).

Model inReach Explorer+ oproti základnímu SE nabízí navíc navigaci, obsahuje předehranou TOPO mapu Evropy, má vestavěný barometrický výškoměr a elektromagnetický náměrový kompas.

V případě propojení inReach s chytrým telefonem máte k dispozici bezplatnou mobilní aplikaci Earthmate s přístupem k široké škále podrobných map a satelitních snímků. K dispozici je také předpověď počasí a cloudové služby s možností plánování a zálohování trasových dat.

Poznámka: Navigace řady Garmin inReach používají svůj vlastní formát mapových dat a nejsou kompatibilní s běžnými mapami formátu Garmin IMG používanými v běžných outdoorových, automobilových nebo námořních produktech značky Garmin.

Na jedno nabití je inReach schopen fungovat až 100 hodin v režimu souvislého sledování nebo až 30 dní v úsporném režimu. Podobně jako ostatní outdoorové zařízení Garmin, i inReach nabízí odolnou konstrukci a odolnost proti vodě dle standardu IPX7 (ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut).


Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
Garmin