Oregon 700 a 750: Nová řada turistických navigací podporuje online geocaching

3.8.2016
Turistika, jízda na kole, geocaching, skialpinismus... to je příklad aktivit, při kterých se nejčastěji využívají odolné outdoorové GPS navigace. Do řady Oregon nyní přibyly novinka, modely 700 a 750
Řada Oregon 700

Oproti starší řadě 600 se vizuálně novinka skoro neodlišuje


Základní model Oregon 700 na trhu postupně nahradí model Oregon 600, který se stal jednou z nejoblíbenějších outdoorových GPS navigací vůbec. Snad díky úspěchu modelu Oregon 600 přebírá nový model většinu jeho vlastností, ke kterým přidává vylepšení, jako je například přesnější a citlivější GPS anténa, funkce Geocaching Live pro vyhledávání a logování geokeší v terénu nebo chytré funkce při propojení navigace se smartphonem.

Stejně jako šestistovka i sedmistovková řada je vybavena transflexním displejem, který zajišťuje výbornou čitelnost na slunci. Rozlišení zůstalo stejné, 240 × 400 bodů s 65k barvami. Displej je dotykový a podle Garminu by neměl být problém jej ovládat i v rukavicích. Design modelu se příliš nezměnil, ono asi nejde vymyslet nic moc nového. Ve výbavě nechybí GPS, elektromagnetický kompas a barometrický výškoměr.

Pomocí bezdrátového ANT+ přenosu je schopen připojit externí snímače srdečního tepu, teploty nebo cyklistický snímač kadence a dokáže poskytovat podobná data, jako GPS sporttestery v podobě hodinek nebo cyklopočítačů. Vyznavači outdoorových aktivit uvítají možnost podrobného plánování tras na počítači a jejich následné dohrání do navigace. Pro vyznavače Geocachingu jsou k dispozici Geocaching Live funkce s možností datového propojení s chytrým telefonem nebo Wi-Fi sítí.

Novinky oproti řadě 600

Vylepšená GPS anténa: Nová konstrukce GPS antény s lepší citlivostí a přesností.

Profily aktivit: Podpora všestranného využití s pomocí profilů, které si uchovávají různé funkce, vlastnosti a nastavení vhodné pro daný tip aktivity. Příklady profilů: turistika, jízda na kole, geocaching, rybaření a další.

Geocaching Live: Vestavěné propojení se serverem Geocaching.com umožňuje snadněji vyhledat, nahrát a zalogovat keše této populární hry. Živé datové propojení s Geocaching.com je možné využít na místech s WiFi připojením nebo v terénu pomocí Bluetooth a propojení s chytrým telefonem.

Connect IQ: Možnost dohrání nebo doprogramování uživatelských funkcí pomocí Connect IQ platformy.

Rotšířené bezdrátové připojení: K dispozici ANT+, Bluetooth nebo WiFi bezdrátové připojení pro datové spojení, notifikace, připojení externích čidel, živé sledování pozice uživatele na trase, přenos dat mezi přístroji v terénu a další využití.

Okružní trasy: Snadnější plánování pěších nebo cyklistických výletů pomocí plánovače okružních tras. Stačí zadat požadovanou délku trasy...

Předpověď počasí: K dispozici aplikace s předpovědí počasí, která se aktualizuje během připojení Oregonu k internetu pomocí chytrého telefonu nebo WiFi.

Čím se liší sedmistovky

Základní model Oregon 700 Pro se prodává za 12 290 Kč, model 750 Pro za 14 990 Kč a konečně 750t Pro za 16 490 Kč. Základní model se nabíjí pouze dvěma tužkovými akumulátory, zatímco 750 Pro a 750t Pro mají v balení navíc Ni-MH akumulátor s nabíječkou. Oba také přidávají 8Mpx fotoaparát s bleskem, který podporuje funkci geotagování; k fotkám se ukládá pozice, kde byly pořízeny. A konečně model 750t Pro se odlišuje od ostatních předehranou mapou Topo Active Europe. Všechny modely pak mají mapu Topo Czech.

Zdroj: 
Garmin