Nové běžecké hodinky Forerunner 645 jsou lehké, dobře vybavené a přehrávají hudbu

9.1.2018
Garmin konečně udělal to, na co mnozí čekali: do svých nových hodinek přidal přehrávat hudby. Můžete tak běhat, poslouchat hudbu a přitom nechat mobil doma. Ale připlatíte si
Konečně hudba

S hodinkami Forerunner 645 Music můžete pomocí bezdrátových sluchátek poslouchat hudbu při aktivitách


Řada hodinek Forerunner byla od začátku určena především pro běžce a nově oznámený Forerunner 645 patří společně s Forerunner 935 k nejlepším běžeckým hodinkám současnosti. FR 645 v sobě spojuje malou velikosti, nízkou hmotnost a elegantní designu. Skvěle tak padnou i na menší zápěstí, díky čemuž se dají nosit po celý den v kombinaci s běžeckým i civilním oblečením.

Vzhledem a velikostí je Forerunner 645 podobný nedávno představeným hodinkám Vívoactive 3. Podobně jako ony i Forerunner 645 patří mezi lehčí a menší modely v současné nabídce Garminu. Oproti Vívoactive 3 nemá Forerunner 645 dotykový displej a ovládá se pomocí pěti tlačítek umístěných po obvodu hodinek. Logika ovládání hodinek je převzatá od ostatních hodinek Garmin jako Fénix 3 nebo Fénix 5. 

Nepřehlédněte: Podrobné parametry hodinek a přehled všech nových funkcí

S hudbou i bez hudby

Garmin Forerunner 645 bude k dispozici ve dvou variantách: Forerunner 645 a Forerunner 645 Music. Verze Forerunner 645 Music nabízí navíc paměť 4 GB s možností uložení až 500 sladeb a přehrávání hudby z hodinek přímo do bezdrátových Bloetooth sluchátek.

Model Garmin Forerunner 645 Music nabízí navíc možnost propojení se streamovací hudební aplikací Deezer. Uživatelé služby Deezer Premium+ mají možnost stahování offline playlistů z počítače přímo do paměti hodinek.

Řada fitness funkcí

Oba modely společně nabízí optické měření srdečního tepu přímo na zápěstí, multisportovní funkce a samostatné profily pro podrobné vyhodnocení běhu, běhu na pásu, jízdy na kole, jízdy na cyklistickém trenažéru, plavání v bazénu, lyžování, fitness cvičení a řadu dalších sportů.

Oba modely jsou vybaveny vestavěným barometrickým výškoměrem s přesnějším měřením nadmořské výšky, vertikální rychlosti a převýšení. K dispozici je WiFi bezdrátové připojení, stejně jako možnost připojení ANT+ i Bluetooth externích snímačů srdečního tepu, kadence nebo rychlosti.

Samozřejmostí je možnost přípravy tréninkových plánů, vyhodnocení aerobního a anaerobního tréninkového efektu, automatické měření VO2 max, laktátového práhu, celodenní měření stress skóre nebo například doporučené doby odpočinku.

Ve spojení s hrudním snímačem srdečního tepu nebo se snímačem Running Dynamics Pod jsou hodinky schopné měřit délku kroku, výšku odrazu, dobu kontaktu nohy se zemí, podíl levé/pravé nohy na běžeckém výkonu a nebo měření běžeckého výkonu ve wattech.

Výdrž? Spíše slabší

Oproti triatlonovému modelu Forerunner 935, který má stejné funkce jako Fénix 5, neumí Forerunner 645 měřit plavání v přírodě, nepodporuje golf, nedokáže měřit srdeční tep během plavání pomocí pokročilých hrudních pásů a také neumožňuje připojení cyklistických wattmetrů, jako například pedálů Garmin Vector3.

Výrazně nižší je také výdrž. FR 645 dokáže na jedno nabití fungovat jen jeden týden v režimu chytrých hodinek a až 12 hodin tréninku s plně zapnutým GPS. Pokud budete při tréninku poslouchat hudbu, výdrž se ještě sníží, a to na 5 hodin. Po zkušenostech s Vívoactive 3, kde se udávané hodnoty s těmi reálnými moc neshodovaly, předpokládám, že ani zde to nebude jiné a v praxi hodinky vydrží spíše méně. Ale třeba mne příjemně překvapí.

Od deseti tisíc

Hodinky Forerunner 645 budou k dispozici ve dvou barevných verzích: černé a šedé, model Forerunner 645 Music bude k dispozici v černém a vínovém barevném provedení. Bez ohledu na barevné provedení, všechny nabízené modely mají možnost jednoduché výměny řemínků. Systém je stejný jako u Vívoactive 3, řemínky mají šířku 20 mm a jsou tak kompatibilní. 

V rámci dodatečného příslušenství jsou k dispozici jak sportovní, tak i stylové řemínky z kůže, které se hodí i pro slavnostní příležitosti, při kterých jiné sportovní hodinky zůstávají často odložené. 

Ceny a modely

  • Forerunner 645 - 9 990 Kč 
  • Forerunner 645 Music -11 490 Kč 

Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
Garmin