Forerunner 645 Music: Jak funguje přehrávání hudby?

15.1.2018
První hodinky Garminu s podporou hudby mají samozřejmě svá omezení. I tak je to ale velký krok kupředu
Běh s Bluetooth sluchátky

Pokud při běhu rádi posloucháte hudbu, nemusíte od teď s hodinkami Garminu s sebou nosit i mobil


Nový běžecký model Forerunner 645 nahradil v nabídce model Forerunner 630, který byl už dříve stažen z nabídky. Dodnes tak Garmin nabízel v této kategorii (kolem deseti tisíc) jen výběhové modely Fénix 3 a Forerunner 735 XT. První je starý tři roky, druhý pak více než rok a půl. Ani jeden nepodporuje nové funkce jako Bluetooth snímače a nenabídne pokročilé funkce jako stav tréninku či sledování skóre stresu. 

Zatím dvě služby

Forerunner 645 se nabízí ve dvou verzích: s hudbou a bez ní. Hudební verze stojí 11 490 Kč, připlatíte si tedy 1 500 Kč. Pro hudbu máte k dispozici 4 GB (reálně cca 3,5 GB, zbytek zabírá systém a data), přičemž hudbu můžete do hodinek nahrát jak manuálně, tak si nechat stáhnout playlisty ze služeb hudebních poskytovatelů. Aktuálně jde o Deezer a iHeartRadio (tato služba je populární především v USA).

A teď pozor: FR 645 má Wi-Fi, takže hudbu od poskytovatelů lze stáhnout bez připojení k počítači. V menu hodinek najdete položku Music Providers, kde se obě zmíněné služby nacházejí. A je šance, že služeb bude do budoucna přibývat. Spotify či Apple Music zatím chybí a to je dost omezující. Pokud je používáte, jste odkázání a manuální upload hudby z počítače přes Garmin Express. A to u streamované hudby dost dobře nejde.

Během aktivity si můžete zapnout datovou obrazovku, hudbu ovládá. Pomocí tlačítek pak lze přeskakovat hudbu, přidávat na hlasitosti či poslouchání pauznout. Pokud nechcete poslouchat hudbu v uloženém pořadí, lze celý playlist nechat přehrát napřeskáčku. Zkrátka taková klasika. Otázkou je, zda Bluetooth sluchátka budou umět ovládat hlasitost přímo, aniž by člověk musel přepínat na datovou obrazovku v hodinkách.

Pět hodin? Hm...

Hudbu lze poslouchat z Bluetooth sluchátek, které se s hodinkami spárují stejně jako senzory. Garmin vydal seznam podporovaných sluchátek, to ale neznamená, že by nefungovaly jiné - jen nejsou otestovány. Důležitou vlastností hodinek je hlasová rekapitulace posledního okruhu, což je fajn - nemusíte se dávat na hodinky.

Trochu nevýhodou je výdrž při přehrávání hudby, jen 5 hodin místo 13 hodin, když hudbu neposloucháte. Ale třeba přijde nový model, něco jako Forerunner 935 Music, který vydrží dvojnásobek. 


Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
DC Rainmaker