Nové barvy pro nylonové řemínky UltraFit. Hodinky už nebudou tak nudné. Zejména červená krásně svítí

18.4.2024
Garmin uvedl loni novou generaci nylonových řemínků UltraFit, která se výrazně lépe používá. Nyní k původním černým a šedým provedením přibyly další barvy - mně se zalíbila především ohnivě červená
UltraFit 26 mm v červené

Hned ty hodinky vypadají veseleji


Přiznám se, že jsem dříve nebyl velkým fandou nylonového řemínku/pásku UltraFit. Systém uchycení a používání mně odrazoval - suché zipy na obou stranách, musel bych neustále vyvažovat jednu i druhou stranu a celé to prostě působilo těžkopádně. Ovšem s druhou generací, která má jen jeden sucháč (ten druhý je natrvalo zapnutý uvnitř) je to výrazně lepší. 

Navíc Garmin s druhou generací uvedl řemínky i pro menší hodinky, dříve byly jen pro 26mm modely, nyní už jsou i pro 22mm a 20mm hodinky, tedy třeba Fénix 7S, Fénix 7, Epix 47 mm, Forerunner 255/265 či 955/965 atd. Ovšem bylo možno vybírat jen ze dvou barev, šedé a černé. Já si pro Fénix 7X Pro vybral loni šedou, černá mi přišla příliš unylá.

Nepřehlédněte: Recenze nylonového řemínku UltraFit: Nesnesitelná lehkost bytí a pohodlné nošení

Ale pro Epixy mám černý (neoriginální) řemínek - to proto, že jsem tyto hodinky kupoval z druhé ruky a s nimi toto provedení dorazilo. Nyní nosím na ruce Fénix 7X Pro a Forerunnery 965, oba s nylonem (který ale často střídám za silikon, protože na řídítka kola se s UltraFitem nedostanete), a říkal jsem si, že bych mohl zkusit i některou z nových barev, které Garmin uvedl před pár týdny. 

 

Červená u mě vede

K původní šedé a černé barvě tak ve velikostech 22 mm a 26 mm přibyly tři nové: ohnivá červená, mechově zelená a mramorově modrá, pro 20mm pak temně fialová. Mimochodem, pro F7X Pro (a Instincty 2X, což jsou moje druhé hodinky s velikostí řemínku 26 mm) mám řadu silikonových řemínků: bílý, modrý, zelený, žlutý, bílý a černý, ale červená mi chybí. Ten mám jen pro 22mm modely. 

Čtěte dále: Nylonové řemínky: Originální a neoriginální UltraFit, dvě různá provedení a nylonový QuickFit

Takže mi červený nylonový UltraFit udělal fakt radost, tmavé Fénixy s nimi vypadají parádně a ještě se dobře nosí, protože řemínek UltraFit je fakt lehoučký. S nimi váží jen 68 gramů. A Instincty 2X dokonce jen 53 gramů, ty na ruce necítím už vůbec. Zásadní nevýhodou, jakou u UltraFitu vnímám, je nemožnost instalace na řídítka kola.

Naštěstí mám jako hlavní Edge 1040, takže to není až takový problém. Ale když jedu s hodinkami kvůli nějakému testu, musím UltraFit sundat, a to není právě pohodlné. Druhou drobností, co mi na nylonu trochu vadí, je voda - když se jdu koupat nebo plavat, tak řemínek následně dlouho schne - je dobré ho pořádně vysušit. Ale to všechno je celkem nízká cena za pohodlné nošení. 

Řemínky k hodinkám můžete zakoupit v obchodě Pulsmetry.cz.


Diskuse k článku (13)
Tagy: