Black Friday: Cena hodinek Fénix E spadla pod 12 tisíc. Hranice, kdy už cena přebije kompromisy

8.11.2025
Tento model to má na trhu velmi těžké. S počáteční cenovkou dvacet tisíc korun šlo o neprodejný ležák. Ale s tím, jak cena klesá, se karty obrací a hodinky se staly zajímavou koupí
Hodinky Fénix E

Cena hodinek je nyní natolik nízko, že se stávají velmi atraktivní koupí (foto Hodinky365)


Nebudu dokola omílat to, co jsem psal už mnohokrát. Hodinky Fénix E mohly mít větší úspěch, kdyby měly více paměti, novější snímač, svítilnu atd. Ale každý produkt je prodejný, když má tu správnou cenu. A cena 19 990 Kč za staré Epixy, které v té době stály polovinu, to prostě nebylo to pravé ořechové.

Recenze: Hodinky Fénix E. Odlehčené osmičky s kompromisy za nižší cenu. Bude to ale stačit?

Proto cena těchto hodinek neustále klesá, Garmin jednak snížil doporučenou koncovku na 17 490 kč, jednak prodejci ji snižují ještě dále. Dnes se běžně tyto hodinky prodávají za 13 490 Kč (například Pulsmetry.cz), ale akce Datartu na Black Friday snížila cenu na 11 990 Kč. A když máte účet VIP, tak dokonce jen 11 409 Kč. Hustý. 

Je to méně, než Forerunnery 965, než Epix Pro 47 mm. Oboje hodinky jsou sice lépe vybavené, ale mají jednu zásadní nevýhodu - staré prostředí. Fénixy E jsou uvnitř stejné jako Fénixy 8 a mají tedy stejné možnosti, stejné UI a hlavně tytéž aktualizace jako osmičky. Jsou to navíc aktuálně nejlevnější mapové hodinky, jaké má Garmin v nabídce. Tedy pokud nepočítám výprodejové Forerunnery 955. 

Hodinky tak mají režimy zaměření, rozdělují aplikace a aktivity, je zde možnost nastavit velikost písma ve 14 krocích, jsou tu nové metriky jako Ekonomika běhu, Ztráta rychlosti kroku či Běžecká tolerance, Status zdraví apod. Něco, co starší Fénixy 7, Epixy či FR 955/965 už nedostanou. A v tom je i přes starší hardware síla Fénixů E.

Postřeh: Prostředí hodinek Fénix E a Fénix 8 má základ v modelu Forerunner 965. Vše tomu napovídá

Já osobně bych si tyto hodinky sice nepořídil, ani kdyby jejich cena klesla ještě o polovinu níže, protože si nechci pořizovat kompromisní hardware. Řadě uživatelů však mohou Fénixy E stačit a současně budou těžit z kompatibility s Fénixy 8. Mým favoritem jsou Forerunnery 970, které žádné kompromisy nemají a které se dají koupit za 16 990 Kč. 


Diskuse k článku (7)
Tagy: 


Přidat komentář



Komentáře k článku

Zpět na článek

Ta svitilna me stve nejvic. To uz asi radši zariznuty Instinct 3 Amoled
Vaše jméno, přezdívka: 
Tomas

To nikdy nepochopim kupit mrtve plastaky namiesto solidnych aktualnych hodiniek len pre mrnave svetielko.
Vaše jméno, přezdívka: 
Tomek

Svítilna je k nezaplacení, bez toho už ani omylem..a už vůbec ne tady ten smetenej ponk. Ani za 10k bych je nevzal.
Vaše jméno, přezdívka: 
Tom

Super, moje oblíbené hodinky:-). Garmin to má holt dobře nastavené. Kdyby byly Fenix E jen o něco schopnější, prodávaly by se pravděpodobně lépe než samotné Fenix 8. Vypadají podobně, laik je asi neodliší. Garmin je ale až trochu zbytečně dusí, ale za cenu 11,5t už je to fakt dobrá koupě. Odpustil bych jim Elevate 4, menší displej se standardní svítivostí, ale co bych hodně zvažoval je absence multiband GPS. To je velká škoda a tím to zbytečně dusí. Jinak pro někoho, kdo nechce mít hodinky s voláním (já), ale chce nejnovější aktualizace řekněme na 1-2 roky (včetně Bežecké tolerance, Ekonomiky běhu dalších, Deník návyků přímo v hodinkách, Smart Wake Alarm, Večerní report, triatlonového kouče) si myslím, že je to velmi dobrá volba. Konečně to našlou svou cenu. Ale ten multiband GPS, nevím nevím.
Vaše jméno, přezdívka: 
Mirex

Spíš mi vadí absence SatIQ. Nicméně pro přesnost stačí nastavení "více systémů" - jak je tam navíc alespoň jeden (Galileo, Glonass...) tak se přesnost výrazně zvýší. Mně by spíš vadilo těch 16 GB a svítilna.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem


Já čekám na Black Friday Enduro 3 a nic... Obávám se, že jsou E3 natolik populární, že není důvod je dávat do akcí.
Vaše jméno, přezdívka: 
Thomas

Taky si myslím, že ty hodinky se prodávají samy i bez akcí. Teda, v akci jsou už dlouho, za 18 900 a to je imho dost slušná koupě.
Vaše jméno, přezdívka: 
Sedan
Zpět na článek