Sportovní hodinky Forerunner 165: Základní běžecký model s displejem AMOLED oficiálně + české ceny

19.2.2024
Garmin oficiálně uvedl základní běžecký model hodinek s displejem AMOLED. Mají jeden rozměr, velikostí se blíží modelu Vívoactive 5. V nabídce je verze s hudbou i bez hudby. Srovnání s Forerunnery 255 a 265
Forerunner 165

Hodinky jsou v prodeji ve čtyřech barevných kombinacích. A některé jsou fakt odvážné...


Garminu dosud chyběl v nabídce levný sportovní model s displejem AMOLED, který by seděl pod úrovní hodinek Forerunner 265. Ty se jako levné rozhodně označit nedají, stojí přes deset tisíc a za tuto cenu se už dají koupit mapové Forerunnery 955 s téměř  všemi funkcemi, co Garmin do hodinek dává.

Skutečně levným běžeckým modelem tak donedávna byly jen hodinky Forerunner 55 a o kousek výše stojící Forerunnery 255 - oboje s transreflexním displejem MIP. Forerunnery 55 jsou opravdu jen základem, s malým displejem, bez barometru, hodně ořezané. Ale pro záznam běhu dostačující, jen chybí metriky navázané na výškoměr jako GAP (Grade Adjusted Pace).

Tip: Fotosrovnání: Hodinky Forerunner 965, Venu 3 a Vívoactive 5. Dotyk, AMOLED a tři různé velikosti

Velikost jako Vívoactive 5

Tuto mezeru Garmin vyplnil modelem Forerunner 165, hodinkami, které jsou svými funkcemi lehce pod úrovní Forerunnerů 255, ale s displejem AMOLED. Nechybí tak barometr a tedy i výškoměr, dostali jsme také Ranní report či běžeckou dynamiku (ale už ne cyklistickou), optický snímač je ale jen ve čtvrté generaci stejně jako u VA5 nebo FR 265/965. 

Recenze běžeckých hodinek Forerunner 55 za 3 990 Kč. Co vám bude chybět oproti Fénix 7?

Velikost je pouze jedna, a sice 43 mm podobně jako u Vívoactive 5; stejný je i displej o velikosti 1,2" s rozlišením 390 px. Pro někoho to bude akorát, pro jiného málo. Stejně jako u VA5 i tady Garmin nenabízí dvě velikosti a to rozhodně nehraje těmto hodinkám do karet. Uživatelé jsou různí a když může nabízet více velikostí pro FR 255/265, mohl klidně udělat i FR 165 a FR 165S.

Tip: Index velikosti displeje: Poměr mezi průměrem hodinek a jejich displejem. Které hodinky jsou na tom nejlépe?

 

Hudba a barvy

Hodinky jsou dostupné v provedení bez hudby a s hudbou (otázkou je, zda verze bez hudby bude dostupná i v Česku), a to celkem ve čtyřech barvách: tyrkysová s modrým řemínkem, šedá s bílým, černá s tmavě šedým a fialová s růžovým. Řemínky jsou dvoubarevné, vnější část má barvu stejnou jako tělo hodinek, vnitřní je světlejší, případně má jiný odstín. Mně se nejvíce líbí fialová s růžovým řemínkem (a tu si asi objednám i na test).

Velká recenze hodinek Forerunner 265:

V pohotovosti by měly hodinky vydržet 11 dnů, v aktivitě pak 19 hodin, což je na AMOLED této velikosti v pohodě; Forerunnery 265 či VA5 jsou na tom podobně. Určitě to může být zajímavá varianta pro ty, co chtějí klasický sportovní model ovládaný tlačítky - a tedy ne VA5 či Venu 3 - a současně AMOLED. FR 265 jsou totiž fakt drahé. 

Nicméně, pokud soudím podle čtenosti tohoto článku od doby, kdy jsem jej publikoval poprvé, nebude o tyto hodinky až takový zájem. Uniklé fotky FR 265 nebo FR 965 měly výrazně větší úspěch. Ono je to asi dáno tím, že jsou fakt malé - 43 mm je prostě model spíše pro dámy než pro muže. Ale těm se naopak mohou líbit více než FR 265S, které jsou ještě menší a hlavně dražší. 

Forerunner 165 nebo 255

Pokud vám nezáleží na displeji a chcete jen levné, ale současně dobře vybavené běžecké hodinky, budou vás zajímat modely asi FR 165 a 255 (FR 265/265S jsou už hodně drahé). Kromě displeje se tyto modely liší i výbavou, ale rozdíl není tak propastný. Oběma chybí Připravenost k tréninku, oba mají běžeckou dynamiku, barometr či optiku 4. generace.

Jenže hodinky FR 255 mají navíc dvě velikosti, možnost zobrazení až 8 datových polí, podporují cyklistickou dynamiku (a tedy pedály s wattmetery), umí duální GPS a zvládají SatIQ - automatický výběr signálu dle potřeby, mají více aktivit a lepší tréninkové metriky. Navíc větší provedení má i delší výdrž jak v pohotovosti, tak v aktivitě. 

Čili pokud vám jde především o funkce a současně chcete ušetřit, skoro dva roky starý model FR 255/255S je prostě lepší. Je totiž výrazně levnější než Forerunnery 265, oproti kterým jim chybí jen Připravenost k tréninku. Navíc v Česku podle všeho nebude v prodeji verze bez hudby, což tyto hodinky ve finále zdraží o tisícovku pro ty, co by se bez hudby obešli. 

Čtetě dále: Rok a půl poté: Hodinky Forerunner 255. Stále je to pecka. Zkušenosti, postřehy, novinky

 

Srovnání s Forerunnery 265

A jak by dopadlo srovnání s Forerunnerů 165 s FR 265, které jsou o čtyři tisíce dražší? Tam je rozdíl ještě větší, protože tento model má navíc zmíněnou Připravenost k tréninku a stejně jako FR 255 nabízí dvě provedení - 41 a 46 mm s displejem 1,1" a 1,3". 

Co mají hodinky FR 265 navíc:

  • kombinovaná metrika Připravenost k tréninku;
  • metriky Stav tréninku a Tréninková zátěž;
  • podpora multisportů, a tedy triatlonu;
  • podpora snímačů pro měření výkonu a podpora chytrých trenažérů (a dalších typů snímačů - pravděpodobně i elektrokola);
  • více sportovních profilů, včetně profilů souvisejících s lyžováním a snowboardingem;
  • Spánkový poradce;
  • složky v doplňcích;
  • zkratky;
  • osm datových polí (oproti čtyřem);
  • podpora vícepásmové/duální frekvence GPS a SatIQ.

Pokud tedy nepotřebujete pokročilé tréninkové funkce a stačí vám jen záznam běžeckých a dalších aktivit, mohly by vám hodinky FR 165 stačit. Určitě je to lepší volba než FR 55, které jsou fakt jen základem a mají fakt mizerný displej - je malý a navíc s hrubou grafikou. 

Stručné parametry

  • Rozměry: 43 × 43 × 11,6 mm
  • Hmotnost: 39 g
  • Displej: 1,2" dotykový AMOLED, rozlišení 390 bodů, minerální sklo
  • Šířka řemínku: 20 mm, vyměnitelný, QuickRelease 
  • Výdrž baterie: až 11 dnů v režimu hodinek, až 19 hodin s GPS, v režimu multiGNSS 17 hodin, s hudbou 6,5 hodiny
  • Vestavěné senzory: optický snímač Elevate 4. generace, PulseOX, barometr, akcelerometr,  kompas, snímač světla
  • Paměť pro hudbu: 4 GB (model Music)
  • Wi-Fi: model Music
  • Garmin Pay: ano, obě verze
  • Cena: 6 990 Kč bez hudby, 7 990 Kč s hudbou

Poznámka: Je pravděpodobné, že verze bez hudby nebude v Česku v prodeji, tj. v nabídce bude jen model za 7 990 Kč vč. hudby a Wifi.


Diskuse k článku (30)
Zdroj: 
Ilustrace 91mobiles.com


Přidat komentář



Komentáře k článku

Zpět na článek

Rozdíly oproti 255: vícepásmová gps, SATIQ, gyroskop, multisport, SUP, veslování, lyžování, kolektivní sporty, bojová umění, inline brusle, animovaný tréning, mapa svalů, dechová frekvence, lepší intervaly, poměr zátěže, tréningová zátěž, zaměření tréningové zátěže, virtual partner, stav tréningu, tempo s korekcí sklonu, zhodnocení výkonu, laktátový práh, vertikální rychlost, plavecké tréningy, kritická rychlost plavání atd... :)
Vaše jméno, přezdívka: 
Vít Richter

Viacpásmové GPS určite nemajú.
Vaše jméno, přezdívka: 
SF59ers

asi jsem to blbě napsal, je to seznam co má 255 navíc
Vaše jméno, přezdívka: 
Vít Richter

;-)
Vaše jméno, přezdívka: 
SF59ers

S některými věcmi si nejsem jist, to uvidím, až je budu mít v ruce.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem


Je to porovnání na ofiko stránkách Garminu
Vaše jméno, přezdívka: 
Vít Richter

Hezký; třeba toho stavu tréninku jsem si všiml až teď. V podstatě jde tedy o mix mezi Venu 3 a Vívoactive 5 s tím, že to má tlačítka :-)
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

ještě porovnání 55 ve prospěch 165: skore spánku, doporučené denní tréningy (7dní), pulzní oxymetr, garmin pay, dýchání, zdřímnutí, snímek zdravotního stavu, barometr, kompas, teploměr, odpověď na zprávu, zobrazení obrázku, ranní zpráva, HIIT, turistika, plavání venku, raketové sporty, patra, navigace po trase, vst, trening efect, dynamyka běhu a další. Neřeším displej a baterku
Vaše jméno, přezdívka: 
Vít Richter

Rekl bych, ze mezi 55 a 165 jsou dost propastne rozdily, ale oproti 255 mi neprijdou zase az tak podstatne. Za me osobne bych pri podobne cenove relaci uprednostnil 165 namisto 255.
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

Počítám, že je začátkem března budu mít k testu, ale imho to nebude taková pecka, jak Garmin doufám. FR 255 jsou funkčně výrazně lepší a cenově jsou na tom hodinky stejně...Snad jen pro ty, co fakt chtějí AMOLED a nechtějí utratit víc jak sedm osm tísc.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Me zase neprijdou pravne tak velkze rozdily od 255, resp. rozdily tam vidim ve vetsine pripadu ve vecech, ktere nevyuziji, teda az na vyjimky. A neprijde mi vhodne uprednostnovat temer 2 roky stary model hodinek.
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

Pro mě je třeba zásadní Stav tréninku, 8 datových polí, větší displej, delší výdrž... Rozdíly, které poznám :-)
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Tak treba stav treninku je uplne k nicemu, ostatni beru. Ale zase na FR255 uz asi dlouho nebude podpora novych funkci v ramci noveho fw, teda jestli se vubec jeste aktualizuji? Kolik datovych poli umi FR165?
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

Myslim, ze tam mas chybicku, barometr 165 bohuzel nemaji, to uz by mohli fr265 rovnou zrusit:-)
Vaše jméno, přezdívka: 
Miras

Ale mají...Jinak by nechodila běžecká dynamika :-)
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Tak to se moc omlouvam! Ty jo, tak to jsou docela nadupany, za to co umej, mi prijde cena docela rozumna...
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

Zdroj? Podle https://www.garmin.com/en-US/p/1055469#specs jej 165 mají.
Vaše jméno, přezdívka: 
v6ak

Tak prej uz je dany datum, kdy FR165 vyjdou a tj. 20. unora.
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

jj, taky jsem už to našel - prý v jednu odpolko. Tak uvidíme.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Jsem zvědav hlavně na tu cenu. Na první pohled lákavé, ale cena to může zabít. A nevím, jestli displej 1,2" je dostatečný.
Vaše jméno, přezdívka: 
Pavel

Myslite, ze pod nimi budou jeste 65? Mne se ty 165 zdaji byt az moc dobre vybavene. Hlavne bych neocekaval navigaci po krivce a hudebni verzi. To bych nechal az do drazsiho modelu. 265 cenove casem klesne. Jiz ted se da poridit kolem 10 tis. Kc. Rozdil novych 165 oproti 265 by byl krome velikosti pouze v Pripravenosti k treninku a Treninkovemu efektu/statusu, Garmin Pay. Bezeckou dynamiku zrejme dostane. Za me je 165 vybavove "az moc dobra" a az moc blizka 265. Jestli pod tim maji byt jeste 65 s cenovkou kolem 4-5 tis. jako vstupni brana do sveta Garminu, tak to chapu.
Vaše jméno, přezdívka: 
Mirex

Modely s AMOLED nikdy asi nebudou v nejnižší cenové kategorii. Co ale nahradí FR 55 je ale otázkou... mě by dávalo větší smysl, kdyby FR 65 měly klasický MIP.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

nemyslím si, že by Amoled hrál nějak významnou roli v cenové politice, Venu SQ/SQ2 jsou v ceně 3-5k
Vaše jméno, přezdívka: 
Vít Richter

Venu SQ nemají AMOLED, ale klasické LCD (ani MIP, ani AMOLED).
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

SQ2 už mají amoled a daly se pořídit už pod 4000,-Kč
Vaše jméno, přezdívka: 
Vít Richter

SQ jsou hodně specifická řada, a hlavně je to okrajovka, o kterou není moc zájem, takže cena padá. Osobně si nemyslím, že nejnižší Forerunnery budou mít AMOLED - anebo budou dva modely, MIP i AMOLED.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Tak oproti FR55 funkčne o dosť lepší model. Záleží na cene ale predbežne sa mi vidí lepšia voľba ako Vivoactive 5
Vaše jméno, přezdívka: 
Laco

Přesné rozdíly mezi FR 165 a VA5 zatím jen tipuju, ale už teď je jasné, že FR 165 budou vybaveny lépe. Ale čekám, že budou dražší, model bez hudby odhaduju na 8 990 Kč, s hudbou na 9 990 Kč. FR 265 jsou pak o dva tisíce dražší. Takže žádná velká láce to nebude.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

tak ono to dává smysl. Forerunner 165 jako alternativa k Vívoactive 5, Forerunner 265 k Venu 3. Levné hodinky v jedné velikosti, dražší ve dvou. Jsem zvědavý, jak budou vypadat.
Vaše jméno, přezdívka: 
Matěj

Jsem na ně fakt zvědavej, ale jde hlavně o cenu. Když budou deset, tak je to pasé.
Vaše jméno, přezdívka: 
Petr
Zpět na článek