Stylové hodinky Venu Sq 2: Displej AMOLED místo LCD a výrazně delší výdrž

3.9.2022
Dlouho poté, co Garmin updatoval původní hodinky Venu, se dostalo také na Venu Sq - jediné hranaté hodinky, které má Garmin v nabídce
Venu 2 Sq

V nabídce jsou tři barevné variace s hudbou a tři bez hudby


Přiznám se, že jsem si na jaře (2022) dlouho hrál s myšlenkou pořídit manželce Venu Sq. Líbily se mi kompaktní rozměry a nízká cena. Než jsem zjistil, že mají vzhledem ke své velikosti fyzicky celkem malý displej a současně že se jedná o TFT LCD, nikoliv transreflexní MIP. A že jeho čitelnost za jasného počasí je horší než u AMOLED. Nakonec jsem tedy pořidil ženě Venu 2S, které mají AMOLED a také více funkcí než Venu Sq.

AMOLED pro stylovku ideální

To se ale nyní mění - všechny moje výtky k první generaci Venu Sq jsou ty tam. Nové hodinky jsou při stejné velikosti dokonce nepatrně tenčí, mají větší displej, který už není čtvercový, ale obdélníkový a lépe tak využívá plochu hodinek. A místo starého LCD dostal moderní AMOLED, což se ke stylovým hodinkám hodí lépe - a je to dokonce lepší volba než transreflexní MIP, což jsem si na své ženě v praxi ověřil. Když jsem jí půjčil Fénix 7S Pro Solar, tak se mě ptala, proč na displeji není v místnosti nic vidět...

Nepřehlédněte: Recenze hodinek Venu 2

Zkrátka AMOLED je pro stylově zaměřené hodinky lepší volba a i já musím přiznat, že v interiéru a při zamračeném počasí, ve stínu či v lese je prostě AMOLED fakt vidět lépe. MIP má navrch jen za jasného počasí, kdy naopak AMOLED pokulhává. S AMOLED displejem si také užijete jasnější barvy a to se prostě mojí ženě líbí. Nemám teď po ruce srovnání s Venu Sq, ale když jsem na jaře viděl naživo, displej mě nikterak nenadchnul. 

Výrazný nárůst výdrže

Hodinky dostaly také řadu funkcí z kulatých Venu 2/2S, a sice snímač tepu čtvrté generace s ním i Snímek zdravotního stavu, kdy si můžete během dvouminutového měření udělat obrázek o tom, jak si stojí vaše zdraví - tepovka, stres, pulzní oxygenace či VST. Novinkou je možnost přehrávat hudbu, za tuto verzi si připlatíte jen sedm stovek. Nechybí ani menstruační kalendář, placení mobilem či sledování spánku přímo v hodinkách. Zamrzí absence barometru, který nemá ani první generace. 

Zatímco Venu Sq vydržely režimu hodinek jen 6 dní (s vypínáním displeje) a s GPS pak 14 hodin, Venu 2 Sq si polepšily na 11 dní a 26 hodin s GPS. Při aktivitě si můžete zapnout všechny systémy pro lepší přesnost. Ze sportovních funkcí je tu možnost měřit celkem 28 sportů a to včetně populárního HIIT. U jógy, pilates a podobných aktivity máte k dispozici animované ukázky jednotlivých cviků. 

Je zájem o hranaté?

A proč vlastně má Garmin něco jako Venu 2 Sq, když jen o patnáct stovek více zaplatíte za stylovější kulaté Venu 2S s více funkcemi? Zatímco Venu Sq mi dávají smysl, protože jsou výrazně levnější (na jaře jsem je měl možnost koupit v akci za 3 500 Kč), Venu 2 Sq už moc ne. Snad aby měl alternativu k Apple Watch, od kterých jsou na první pohled stěží rozeznatelné. A někomu se hranaté hodinky mohou líbit více než ty kulaté. Pak ale nechápu, proč mají Venu 2 Sq funkční omezení a od Venu 2S se neliší jen designem.

Každopádně fakt, že Garmin uvedl nástupce hranatého modelu, svědčí o tom, že o hodinky byl zájem. Jinak by tento model skončil s první generací...

Stručné parametry

  • Rozměry: 40,6 × 37,0 × 11,1 mm
  • Hmotnost: 38 g 
  • Šířka řemínku: 20 mm, vyměnitelné Quick Release
  • Displej: AMOLED dotykový, průměr 1,41“ (35,9 mm)
  • Rozlišení displeje: 320 × 360 pixelů 
  • Baterie: až 11 dnů s měřením tepu, až 26 hodin s GPS a 7 hodin s GPS a aktivní hudbou
  • Baterie se zapnutým displejem: až 2 dny s měřením tepu
  • Bezdrátové technologie: ANT+, Bluetooth Smart, Wi-Fi
  • Senzory: optický HR, akcelerometr, teploměr, GPS, Glonass, Galileo
  • Vodotěsnost: 5 ATM (max 50 m) 
  • Garmin Pay: ano
  • Paměť pro hudbu: až 500 skladeb 
  • Cena: oficiální 6 690 Kč, s hudbou 7 390 Kč

Diskuse k článku (0)
Tagy: