Extended Display aneb Zobrazení dat aktivity z hodinek na velkém displeji navigace

15.8.2018
S příchodem nového betafirmwaru 5.27 pro Edge 1030 jsem konečně mohl otestovat funkci Extended Display neboli režim rozšířeného displeje
Hodinky a navigace

Když pěstujete triatlon, může se vám funkce Extended Display hodit


Jde o funkci, která má velký význam pro triatlonisty, případně pro všechny, kdo pěstují nějaký multisport. Nejprve byla uvedena v hodinkách Fénix 5, nyní se postupně přidávají další zařízení. Je nutné, aby ji zvládaly jak hodinky, tak cyklonavigace.

Ideálně se dá tato možnost vysvětlit právě na triatlonu. Začnete plaváním, aktivitu odstartujete na hodinkách. Jakmile sednete na kolo, na Edge 1030 nebo jiné podporované navigaci spustíte připojení k hodinkám a v tu ránu se datové obrazovky a další informace kopírují z hodinek na displej navigace. Zde si můžete obrazovky přepínat tak, jak jste zvyklí při běžné jízdě na kole.

Kopie dat z hodinek

Displej je rozdělen na dva segmenty. Dole jsou datová pole, která se berou z hodinek, nahoře je celkový čas multisportovní aktivity a čas posledního kola nebo aktivity (běh, plavání, kolo...). Rozšířený displej ale není omezen jen na triatlon či multisport, můžete si na hodinkách spustit běžnou jízdu na kole a data se z hodinek kopírují.

V zásadě je to ale zbytečné, je rovnou lepší mít aktivitu spuštěnou přímo na navigaci. Když totiž používáte rozířený displej, nemáte k dispozici mapu či výškový profil trati. Edge v tuto chvíli funguje jen jako displej, nemá aktivní GPS, takže netuší, kde se právě nacházíte. 

Extended Display jako senzor

Spárování navigace s hodinkami je prosté. Na hodinkách zvolíte přidání nového senzoru a na Egde v nastavení vyberete novou položku Režim vzdáleného displeje. Jakmile hodinky senzor najdou, přidáte ho do seznamu a je to. Kdykoliv na navigaci pustíte režim externího displeje, začnou se zobrazovat data z hodinek. Můžete to udělat před aktivitou i během ní, je to jedno.

Funkce má samozřejmě velmi omezené použití, hodí se vážně jen tehdy, když kombinujete kolo s nějakým jiným sportem. 


Diskuse k článku (0)