Quatix 5: Hodinky postavené na modelu Fénix 5 usnadní život rybářům či jachtařům

10.5.2017
Pokud je voda součástí vašeho života, ať už rybaříte, plavíte se na jachtě nebo na kánoi sjíždíte řeku, můžete se spolehnout na nové hodinky Quatix 5
Quatix 5

Námořní hodinky Quatix 5 budou v prodeji s modrým silikonovým řemínkem nebo metalickým


S tím, jak Garmin updatoval řadu Fénix z trojky na pětku, potkal stejný osud i model Quatix - ten se teď také honosí pětkou v názvu. Jde o upravený standardní Fénix 5, díky čemuž je nový Quatix menší než předchozí trojka. Hodinky nabízí stejnou výdrž jako Fénix 5, tedy 24 hodin na GPS či 60 hodin v UltraTac módu. 

Oproti Fénix 5 umí Quatix další funkce, které se budou hodit jachtařům, rybářům či těm, co jezdí na kajaku, kánoi apod. Kromě standardních sportovních aktivit, doplňků a funkcí, či vodotěstnosti do 100 m, získáte například možnost spárovat Quatix s lodní elektronikou Garmin (stream NMEA 2000). To vám umožní zobrazit přímo na hodinkách rychlost plavby, hloubku, teplotu či rychlost a směr větru - ať už jste na lodi kdekoliv.

Pokud navíc spárujete hodinky s autopilotem GHC 20, můžete použít navigaci v hodinkách pro ovládání lodi - ta pak pojede po naplánované trase. Můžete si také uložit waypointy a k těm se nechat zpětně navigovat. Lze také ovládat palubní zvukový systém StereoActive díky aplikaci Fusion Lite. Nechybí drobnosti jako časy přílivu a odlivu, či spárování s kotevním systémem, takže budete vědět, jak dlouhé je vytočené lano či zda kotva nedriftuje po dně.Tagy: 


Zdroj: 
Garmin