Hodinky Instinct 2/2X mají problém s výdrží. Místo týdnů zvládnou jen pár dnů. Potkalo vás to?

26.1.2026
S posledním firmwarem 17.07 a 17.08 se diskuzní fóra plní nářky uživatelů, že jejich Instinct 2/2X vydrží výrazně méně než dříve

Hodinky Instinct 2 a 2X potkal zajímavý osud. Garmin je přestal aktualizovat už skoro rok před ukončením prodeje. V průběhu života sice dostaly řadu funkcí, jako Stav tréninku 2.0, Připravenost k tréninku, noční VST, nové sporty apod., ale v polovině roku 2024 jako když utne. A přitom nová generace Instinctů 3 ještě byla v nedohlednu.

Další detaily: Srovnání hodinek Instinct 2 a Instinct 2X Solar: Skvěle vybavené a se super výdrží. Jak se liší?

Každopádně od té doby se objevilo pár oprav, Garmin dokonce po zhruba roce dokončil betu do finálky (17.05). Hodinky jsou stále docela v pohodě a dobře poslouží těm, co potřebují co nejdělší výdrž, ale nechtějí upgradovat na novější model. Zejména Instincty 2X jsou v tomto ohledu parádní, navíc mají velmi účinný solár.

Tip: Nová finálka pro hodinky Instinct 2 a Instinct 2X. Neuvěřitelné. Garmin dokončil po roce betu

Rychlé vybíjení

Jenže s firmwarem 17.07 a 17.08 se u některých uživatelů začaly ukazovat potíže s výdrží. Místo týdnů se výdrž zkrátila na dny, přitom nastavení hodinek žádný z uživatelů neměl a stejný zůstal i styl používání. Diskuze k tomuto modelu ve fóru Garminu je toho plná. Já jsem svoje Instincty 2X posunul kamarádovi a nechal si pouze I2 45 mm (non-solar). A tam je to v pohodě (17.08).

Ale kamarád s fw 17.07 den poté, co jsem mu hodinky předal, se mě ptal, zda je normální, že během dne spadne stav baterie z 30 % skoro na nulu; hned první den., co měl hodinky na ruce. Druhý den po připojení ke Connectu (musel si udělat účet, nikdy předtím hodinky neměl) se provedla aktualizace na 17.08 a od té doby už to běží normálně. Takže také mohu potvrdit, že někde bude zakopaný pes, ale v mém případě už verze 17.08 chodí ok.

Nepřehlédněte podrobnou recenzi:

  1. Velká nálož funkcí v malém těle za nízkou cenu. Displej jako z digitálek
  2. Aktivity, datová pole a omezení, výdrž, srovnání s Instinct 2X a FR 255 

Řada uživatelů si stěžuje

Procházel jsem jednotlivé diskuze a ty, koho to potkalo, si neví rady, co s tím. Nepomáhá restart, tovární nastavení, změna setupu a možností, nic. Garmin se k tomu zatím nevyjádřil, alespoň jsem žádné ofiko stanovisko nenašel. Jeden příklad za všechny (ale najdete jich daleko, daleko více):

„I'm having the exact same issue on my Instinct 2s Solar. Used to last for a solid 1.5 weeks with lots of training, now it is drained after 4 days, I've had the watch 2 years and 1 week.... I tried customer service but they wanted to sell me a Instinct E for a normal retail price (because im 1 week over the guarantee) and asked me to send my old watch back... *** no. Tried: Hard and soft reset, update with Garmin on PC and all the stuff mentioned on the website. It all didn't make a difference.... Hope they fix this soon!“

Nabídnout majiteli Instinctů 2 model Instinct E, to je fakt troufalost. Ty hodinky jsou nejen horší, pokud jde o funkce, ale mají také nižší výdrž. Když už, tak Instinct 3 45 mm. To by byla adekvátní náhrada. Každopádně jsem zvědavý, kam se tato „kauza“ posune a zda to potkalo i někoho z vás.

Nepřehlédněte: Hodinky Instinct 2: Lepší než model Instinct E za výrazně nižší cenu. Srovnání, výhody a negativa


Diskuse k článku (5)