Hodinkám Instinct 3 Solar s novým firmwarem výrazně klesl odhad výdrže. Co může být špatně?
Hlavní záložky
Výdrž hodinek Instinct 3 Solar 50 mm je pro mě velmi zajímavé téma. Když jsem jejich výdrž testoval poprvé, a to ve srovnání s Instincty 3 AMOLED 50 mm a Instincty 2X, dopadly nejhůře. Když měly 0 %, I3A zbývaly 4 % a I2X pak 9 %. Celkem vydržely v zatížení přes dvě hodiny s GPS denně 11 dnů. To bylo krátce po uvedení na trh.
Srovnání: Výdrž hodinek Instinct 3 Solar, Instinct 3 AMOLED a Instinct 2X. Stále tomu nemohu uvěřit
Pak hodinky dostaly nový firmware a najednou se výdrž skokově zvýšila. O měsíc a půl později jsem provedl další srovnání hodinek I3S 50 mm, a sice s modelem Enduro 3. Po zkušenostech z prvního testu jsem čekal, že Endura vyhrají. Ale chyba lávky, Instincty 3 zvládly neuvěřitelných 19 dnů, zatímco E3 „jen“ 15,5 dne. Nový firmware výdrž výrazně vylepšil.
Srovnání: Výdrž solárních hodinek Enduro 3 a Instinct 3 Solar. Další překvapení, které mě úplně položilo
Nižší odhad výdrže? A o tolik?
Papírově I3S 50 mm mají vydržet 40 dnů v pohotovosti a 60 hodin s GPS v aktivitě. To je stejné jako u Instinctů 2X. Po nabití I2X se mi ukazuje při stejném nastavení odhad výdrže 42 dnů, na I3S jsem měl 44 dnů. Tedy až donedávna. Už v červenci, kdy jsem si nahrál první betu 10.xx, se mi odhad výdrže při stejném nastavení snížil na 31 dnů.
Čekal jsem, že se to spraví s finálkou 10.30, která přišla před pár dny. Ale nikoliv, stále mi ukazují jen 31 dnů. V době psaní toho textu mám na ruce právě I3S a FR 955, protože připravuji stručné srovnání obou hodinek. Proč právě tyto dva modely? Stojí okolo 10 tisíc a mají displej MIP.
Fénixy 8 a Endura 3 jsou pro řadu lidí už moc drahé modely, a mě zajímá, co všecko mi na I3S bude reálně chybět oproti hodinkám s vyšší výbavou, barevným displejem a mapami. A také jsem zvědavý, jaká bude reálná výdrž s novým firmwarem, protože snížení odhadu z 44 na 31 dnů je dost drastické. Může jít jen o špatný výpočet, nebo se výdrž reálně opravdu snížila?
Zkušenosti: Hodinky Instinct 3 Solar zrají jako víno. Garmin opravil chyby a přidal další funkce
Pořádná novinka žádná
Pokud jde o novinky v novém firmwaru, jde pouze o opravy a nic takového, co jsme dostali u Forerunnerů 570/970 či Fénixů 8 tu není. Jenom možnost zobrazit solární data v aktivitě, což nedávno dostaly i Endura 3 či Fénixy 8 Solar. Žádné nové metriky, žádné nové funkce. Skoro mi to přijde, jako kdyby Garmin uvedly Instincty tak nějak z povinnosti, ale žádnou péči jim moc nevěnuje.
Další podrobnosti: Nová datová pole solárního dobíjení: Aktuální zisk v procentech a celkový zisk během dne + data z Connect IQ
Mě by hodně potěšilo několik drobností, které by dojem z hodinek výrazně vylepšily. Především lepší zpracování doplňků Body Battery a Stres, ty jsou fakt špatné a neumí to, co jiné modely. Třeba I3 AMOLED ukážou data stresu jednak za delší období, jednak Body Battery tu vypadá stejně jako třeba na Epixech - a tedy i s daty stresu apod.
Dále mi chybí Skóre vytrvalosti, které mimochodem nemají ani Forerunnery 570, přitom je to imho celkem důležitá tréninková metrika. Dříve jsem ji moc nesledoval, ale teď je to pro mě víceméně jediná motivace, jak se pohnout dál. Na rozdíl od výzev nebo odznaků. A pak bych ocenil šest datových polí v aktivitě, i za cenu zmenšení fontu dat.
V tomto ohledu je lepší verze AMOLED, která má podobné funkce i jejich grafické ztvárnění jako Epixy - což je logické, displej má barvy, vyšší rozlišení apod. Ale zase výrazně horší čitelnost oproti solárnímu provedení. I3S má mimochodem asi nejlepší displej, co jsem kdy na hodinkách viděl, je vidět za jakýchkoliv okolností.
Další detaily: Hodinky Instinct 3 Solar mají nejlépe čitelný displej. Za všech okolností. V tomto ohledu nemají konkurenci
Dejte nám Instincty s barevným MIP
Jak jsem psal ve starším článku, hodinky I3 jsou oproti Forerunnerům či Fénixům ochuzené o řadu pokročilých běžeckých a tréninkových metrik, nemají mapy, je tu jen starší snímač Elevate 4. Právě toto může způsobit nižší zájem - věřím, že řada uživatelů by chtěla něco jako Fénixy, ale v těle Instinctů. Jak se mi Instincty líbí, některé funkce mi tam prostě chybí.
Další detaily: Dopadnou hodinky Instinct 3 jako Instinct 2/2X? Zapomenuté, bez aktualizací a nových funkcí?S
Kromě toho bych zrušil verzi AMOLED a místo toho uvedl standardní barevný MIP jako mají Fénixy nebo Forerunnery 955, tedy s barvami a vyšším rozlišením. Věřím, že o takové hodinky by byl enormní zájem. Černobílý MIP je fajn, má nízkou spotřebu a určité retro-kouzlo, ale jeho praktičnost a přehlednost přece jen pokulhává. Navíc jen pět datových polí v aktivitě je prostě omezujících. Chtěl bych něco jako nový Coros Nomad.
Nepřehlédněte: Nové hodinky Coros Nomad: Takto nějak bych si představoval Instincty s displejem MIP. Barvy, mapy, hudba
Přehled novinek a oprav ve firmwaru 10.30:
- Added Solar Intensity and Solar Accumulation data fields (Solar).
- Added Interval Alerts to Timers (non-Tactical).
- Added Rep Alerts to Jump Rope activity.
- Fixed issue with Power Modes menu in GCM.
- Fixed issue where Area Calc results could be incorrect.
- Fixed potential issue with HR zones.
- Fixed issue where DogTrack distance would not display values greater than one mile.
- Fixed issue with Nautical Distance data field.
- Fixed potential crash when viewing glances.
- Fixed missing options when editing Activities & Apps in GCM.
- Fixed Pack Weight setting in GCM.
- Fixed various issues with Golf activity settings on device and in GCM.
- Fixed issue where flashlight strobe could turn on incorrectly during a multisport activity.
- Fixed potential crash when viewing Backcountry Ski activity summary.
- Fixed invalid jump rope summary data.
- Fixed Golf Autoshot.
Diskuse k článku (5)