Pořád přemýšlím co pořídit, a asi počkám na další instincty.
Barevný MIP displeje jsou pro mě blbě čitelný uvnitř, z hejbání ruky abych se podíval kolik je hodin jsem nemocnej, a amoledy jsou blbě čitelný venku .... Možná vemu výprodejový Instincty 2 a bude.
Já bych do menších hodinek než I2X nebo I3S 50 mm nešel, ten displej je pro mě moc malý. Jednak bych nic neviděl :-) jednak I2 Solar má displej horší než I2X, pokud jde o podsvícení i pozorovací úhly.
Nechápu, jak si můžete dát tolik práce s takovým testem a takhle ho znehodnotit tím, že nastavíte jiné fungování podsvícení na srovnávaných modelech. Vždyť je přímo vidět, že jak si člověk v nastavení hraje s intenzitou a chováním (gesta atd), tak odhadovaná výdrž skáče o dny. Takže záměrně znevýhodníte Endura a pak se tváříte strašně překvapeně, že papírově silnější hodinky prohrály. Takže svým způsobem poškozujete Garmin tím, že naznačujete, že v udávaných specifikacích lže a že je proto lepší koupit levnější hodinky.
Nesouhlasím s tvrzením o záměrném poškozování firmy, ale zároveň dávám za pravdu tomu, že se nejedná o veskrze objektivní test. A k tomu titulek, který má asi (pochopitelně) upoutat. Za mě není z osobní zkušenosti pravda, že “Endura 3 se safírem jsou v běžných podmínkách (kromě přímého slunce) prakticky nečitelná”. Samozřejmě jsou u obou modelů výhody a nevýhody.
Nastavil jsem podmínky tak, aby pro mě byly oboje hodinky stejně použitelné. Enduro 3 s jasem 20 %, I3S bez jasu během dne. Kdybych na E3 neměl podsvícení na gesto, nejsou pro mě použitelné. Tak to prostě je a je celkem zbytečné to řešit. Safír je v tomto ohledu zabiják čitelnosti a je to i vidět na fotkách, co mám z cykloaktivity. Kdybych měl třeba FR 955 nebo F6 (GG DX), klidně budu mít vypnuté gesto, protože na hodinky normálně vidím (nejen čas, ale i data). Super by bylo, kdyby Endura 3 (a tedy i F8 Solar) měly automatiku tak, jako F7 Pro. Ale nemají. Garmin škodí sám sobě a za to já fakt nemůžu.
Je to přesně tak, jak píše v6ak - Endura 3 se safírem jsou v běžných podmínkách (kromě přímého slunce) prakticky nečitelná. Na I3S podsvícení nemám, protože není potřeba. To jsou reálné podmínky - proč testovat výdrž hodinek za podmínek, kdy se nedají používat? A hlavně - já nikde nehodnotím funkce! Nikdy bych nenapsal, že je výhodnější koupit I3S, jen to, že za podmínek, jaké jsem nastavil, vydrží o tři déle. To je vše.
Možná to tam mohlo být zmíněno výrazněji, ale jsou situace, kdy rozdílné nastavení smysl má, zejména pokud je potřeba k dosažení stejného cíle. Tady se autor zjevně snažil, aby hodinky byly čitelné. U E3 holt potřeboval podsvícení, u I3S ne, tak to podle toho nastavil. Ano, výsledky testu nedávají tolik smysl pro lidi, kteří budou chtít podsvícení v obou případech, nebo naopak kteří nebudou chtít podsvícení v ani jednom případě. Ale ono to moc univerzálně nastavit nejde, leda udělat více testů za různých podmínek.
Přemýšlím, jak budete testovat solární hodinky v létě. Mám zkušenost, že udělá docela rozdíl, jestli jsou natočeny směrem ke Slunci, nebo směrem od. Pokud se nepohybujete ke Slunci čelem/zády, ale bokem, mají hodinky o dost různé podmínky. OK, možná v lese to nebude tak výrazné.
Pro mě to překvapení není. Čekal jsem, že původně relativně slabá výdrž I3S bude daná nějakým bugem, což se s novým firmwarem víceméně potvrzuje. A jinak obecně mi Instincty (kromě verze AMOLED) přijdou dost osekané, takže bych čekal intuitivně větší výdrž. A pokud na E3 máte zapnuté gesto na podsvícení a na I3 ne (chápu, byť limit čitelnosti mám asi jinde a běžně i F7SPSS mám bez gesta), i to může udělat dost rozdíl.
Plus I3S asi budou mít větší solár, ale to se více projeví v létě. V naměřených klux(h) by se to projevit nemělo, protože tyto jednotky jsou vztaženy k ploše.
Určitě to má vliv. Ale když mám venkovní aktivitu, tak je to na 90 % na kole a tam jsou podmínky stejné, hodinky na řídítkách. I v tomto testu byly "kluxy" v podstatě srovnatelné, I3S cca o 10 % méně, což mi vyšlo už v testu statického soláru. Ale I3S dobijí více, protože mají cca o třetinu menší menší baterii a současně vyšší efektivitu.
No nemám to tak podrobně změřené ale pocitově po měsíci se solárním osmičkovým modelem musím konstatovat že vydrží určitě méně než sedmičkový model bez solaru při naprosto stejném používání a nastavení . čekám jestli si to po nějaké aktualizaci sedne.. doufám že ano nerad bych si pohoršil :-)
"Proč Garmin uvádí hodinky v době, kdy ještě nejsou doladěné a je třeba čekat několik měsíců na opravy, aby měly ty parametry, které výrobce slibuje?"
Tak ještě jednou. Je to obchodní model, dnes Bohužel velmi rozšířený. Výrobce ušetří na nákladech za testování.
Mám pocit, že poslední dobou si ten software sedá nějak moc dlouho. Na I3S mám finálku, ale přesto je řada funkcí v angličtině - což mívají pouze betaverze.
To není překlep - v kontextu předchozího odstavce jde o Enduro 3, které ve srovnání s I2X zvládly 15 dnů, zatímco I2X jen 12 dnů. Ale větu jsem upravil, aby to bylo jasnější.
Přidat komentář
Komentáře k článku
Zpět na článekPořád přemýšlím co pořídit, a
Já bych šel do trojek, 2X už
Já spíš přemýšlel nad 2 Solar
Já bych do menších hodinek
vzal jsem fenix 7 pro,
Rozumná volba, bez safíru je
Nechápu, jak si můžete dát
Nesouhlasím s tvrzením o
Jakože rozsvícení hodinek
Nastavil jsem podmínky tak,
Je to přesně tak, jak píše
Možná to tam mohlo být
Přemýšlím, jak budete
Možno najviac spravodlivé by
Není třeba, hodinky mám při
Pro mě to překvapení není.
Plus I3S asi budou mít větší
Určitě to má vliv. Ale když
No nemám to tak podrobně
Když jsem si srovnával E3 a
"Proč Garmin uvádí hodinky v
Mám pocit, že poslední dobou
Srovnání hezké, jak moc
To není překlep - v kontextu
Ano, ted už je to pochpitelné