Garmin Edge 20 a 25: Jaké jsou hlavní rozdíly nejlevnějších cyklopočítačů?

28.6.2017
Základní cyklopočítač Edge 20 s GPS stojí něco málo přes tři tisíce. Jeho bráška, Edge 25, přijde na 4 490 korun. Za co si u dražšího modelu připlácíte a má smysl si jej pořídit?
Garmin Edge 20 a 25

Jednoduché cyklopočítače mohou leckomu dostačovat


Model Edge 20 je nejlevnějším cyklopočítačem nabídky Garminu a pořídíte jej za pouhých 3 290 Kč. Má černobílý textový displej, při jízdě ukáže jen tři pole současně - podobně jako levné hodinky Garminu z řady Forerunner. Je velmi maličký, šířka i výška činí jen čtyři centimetry a hmotnost 25 gramů. Skoro bych se bál, že jej někde ztratím.

Má skutečně jen základní funkce: při jízdě ukazuje pouze nejdůležitější data jako rychlost, vzdálenost či nadmořská výška. Nemá barometr, nepodporuje snímače ANT+ ani spojení s mobilem pomocí Bluetooth. Svoje jízdy si tak musíte nahrávat ručně, připojením k počítači. Displej nezobrazuje mapu, jen datová pole. Důležité ale je, že má GPS a celou jízdu zaznamená.

Edge 25 za 4 490 Kč oproti tomu přichází s Bluetooth, takže pro upload svých jízd do deníku Garmin Connect můžete použít bezdrátové připojení k mobilu - je to pohodlné a rychlé. Bluetooth se také využívá pro notifikace při jízdě - když dojde SMS nebo někdo volá, vidíte to přímo na displeji cyklonavigace. A konečně je tu možnost připojení ANT+ snímačů srdečního tepu, tempa a rychlosti. 

Oba modely umí navigovat podle kursu, který jste si předem nahráli z počítače - nezobrazí ale mapu, jen ukazuje směr, kam máte jet. Nechybí virtuální partner, kdy si můžete nastavit cílový čas a vzdálenost a vidíte, jak jste oproti plánu rychlejší, nebo pomalejší. Můžete si nastavit i automatické přepínání jednotlivých datových obrazovek (tři údaje jsou přece jen málo) a funkci autostop, aby čas jízdy neběžel, když stojíte.

Pokud vám tedy stačí příjem GPS a nepotřebujete připojovat mobil či senzory ANT+, bez problému si vystačíte s modelem Edge 20. Pro záznam jízdy a následné zkoumání v deníku Connect nemůžete za ty peníze chybit. 


Diskuse k článku (0)
Tagy: 
Zdroj: 
Garmin