Forerunner 735XT: Nejvyšší model běžeckých hodinek na ruce neucítíte

5.5.2016
Ačkoliv označením Forerunner patří model 735 XT do kategorie běžeckých hodinek, ve skutečnosti jde o multisportovní model, s nímž můžete vyrazit i na kolo nebo do bazénu. Jsou navíc velmi lehké

Stejně jako model Forerunner 920XT patří i novinka Forerunner 735XT do kategorie multisportovních hodinek, které podporují sdružené aktivity - sem patří například triatlon. Ten kombinuje hned tři sporty současně. Ovšem 920XT je poměrně velký a těžký model, zatímco 735 XT jsou naopak extrémně lehké - váží jen 40 gramů, což je méně než model Vivoactive HR. Sedí díky tomu také na menším zápěstí a potěší tak i sportující ženy.

Nejlehčí multisportovní hodinky 

735XT si neklade za cíl nahradit Forerunner 920XT, ale spíše nabídku multisportovního hodinek doplnit. Oproti nejvyššímu modelu chybí celkem zásadní barometr, takže výšku lze odečítat jen z GPS, lehkému provedení také padla za oběť výdrž. V hodinkovém režimu novinka vydrží až 11 dní, s neustálým trackingem přes GPS 14 hodin a úsporným trackingem až 24 hodin. Model 920XT ale nabídne dvojnásobné hodnoty, takže je vhodnější tam, kde se nedostanete tak často k nabíječce.

Naopak navíc je tu optický snímač srdečního tepu, který je schopen měřit srdeční tep nejen během sportu, ale i v průběhu celého dne, při běžném nošení hodinek. Optický senzor se v případě běžného nošení pravidelně zapíná, měří a zaznamenává celodenní průběh tepu a automaticky vyhodnocuje klidový tep. Srdeční tep je možné měřit i v průběhu noci, kde hodinky navíc změří dobu a kvalitu spánku. V průběhu dne měří hodinky i celodenní míru nejen pohybu, ale také neaktivity.

Pro běh i kolo

Ačkoliv je Forerunner 735XT triatlonovým sporttesterem, splní požadavky i sportovců, kteří vyznávají jen některou z dílčích sportovních disciplín. Oproti jiným, kompaktním sporttesterům, má jedinečnou kombinaci vlastností. Patří k nim podrobné vyhodnocení běžecké techniky, včetně měření „Running Dynamics“ statistik, ke kterým patří měření doby kontaktu nohy se zemí, výška odrazu, měření délky kroku, měření podílu levé/pravé nohy na běžeckém výkonu, stanovení laktátového prahu, určení běžeckého VO2max, statický test kondice/přetrénování (Stress Score), test kondice v prvních minutách tréninku, výpočet doporučené doby odpočinku a další funkce.

Vyznavači cyklistiky se mohou těšit na podporu cyklistických snímačů rychlosti/kadence, wattmetrů, včetně Garmin Vector2, výpočet cyklistického VO2max, podporu cyklistického radaru Garmin Varia Radar nebo dokonce cyklistického head-up displeje Garmin Varia Vision. Při připojení snímače rychlosti poskytnou hodinky měření indoor cyklistického tréninku.

Zaplavte si

Pro příznivce plavání je připravena podpora jak plavání v krytém bazénu, tak i možnost měření plavání v přírodě. Samozřejmostí je možnost měření srdečního tepu při plavání pomocí plaveckých hrudních snímačů HRM Swim a HRM Tri. Při plavání v bazénu hodinky automaticky rozeznají plavecký způsob, změří tempo, počet bazénů, uplavanou vzdálenost, spočítají počet záběrů ruky a vyhodnotí efektivitu plavání SWOLF.

Všechny uvedené dílčí sportovní disciplíny jsou hodinky Forerunner 735XT schopné spojit do multisportovní aktivity, jako je například triatlon. Při závodě pak zobrazují celkový čas na trati, dílčí časy v jednotlivých disciplínách, ale vyhodnotí i čas strávený v depu. Vše umí zobrazit jak na vlastním displeji hodinek, tak i podrobněji v tréninkovém deníku na monitoru počítače nebo mobilního zařízení iOS/Android/WindowsPhone.

Kromě uvedených sportů mají hodinky k dispozici samostatné sportovní profily i pro řadu dalších sportů, například: veslování, veslování na trenažéru, běžecké lyžování, vysokohorská turistika nebo fitness trénink v posilovně.

Se smart notifikacemi

V případě propojení s chytrým telefonem zobrazí hodinky příchozí volání, sms, emaily a řadu dalších notifikací. Přes mobilní telefon je možné odesílat uložené tréninky do tréninkového deníku Garmin Connect a úspěchy sdílet s přáteli a případně dalšími uživateli platformy GarminConnect. Propojení s mobilním telefonem v průběhu výkonu nabízí navíc možnost živého přenosu výkonu na internet, včetně času, pozice v mapě, srdečního tepu, rychlosti, výškového profilu a dalších informací. Váš trénink tak může být sdílený s vašimi fanoušky nebo přáteli on-line.

Hodinky jsou kompatibilní s platformou Connect IQ, která do hodinek umožňuje dohrání rozšiřujících funkcí nebo vzhledů hodinek. Nové funkce nebo vzhledy jsou na stránce http:apps.garmin.com k dispozici zcela zdarma.Zdroj: 
Garmin