Chystá Garmin měření teploty pokožky? K čemu bude sloužit? Objevují se první indicie

17.3.2023
Na jedné straně má Garmin super hodinky s mnoha propracovanými možnostmi týkající se cvičení a sportů obecně, na straně druhé mu chybí řada zdravotních funkcí, které už konkurence má delší dobu v nabídce
Teplota pokožky

Pro měření teploty pokožky nelze využít teplotní senzor, který je součástí barometru. Ten je určen k měření teploty okolí


Je to logické. Garmin se dosud soustředil především na tréninkové a fitness funkce a zdravotní funkce mu poněkud utíkaly pod rukama. Na druhou stranu má dnes Garmin nejpokročilejší sportttestery s parádní výdrží a hromadou tréninkových možností. 

Je ale vidět, že o zdravotní funkce usiluje, příkladem může být nedávno uvedené měření EKG v hodinkách Venu 2 Plus. Vzhledem k tomu, že je k měření potřeba hardwarová podpora, žádný ze stávajících modelů EKG nedostane. Je třeba počkat na nově uvedená zařízení.

Tip: Garmin finálně uvedl EKG: Podrobné měření srdeční aktivity a případné odhalení problémů

Měření teploty má řadu využití

Pozadu je také s měřením tlaku či teploty pokožky. To druhé však podle skrýnšotu z aplikace Connect francouzského uživatele připravuje. V jeho mobilu se nakrátko objevila na stránce s přehledem spánku záložka Wrist Tempereature, tedy teplota pokožky na zápěstí. Samozřejmě bez dat, protože patřičné čidlo na hodinkách chybí.

Lze tedy předpokládat, že stejně jako u Applu nebo Samsungu nebude toto čidlo k dispozici neustále, ale bude sloužit právě jen pro zlepšení detekce kvality a jednotlivých spánku. Případně jako podpora dalších funkcí, například měření bazální teploty pro zpřesnění fází menstruačního cyklu či určování plodných a nedplodných dní u žen.

Pokud jde o fitness a sportovní funkce, může měření teploty pomocí se včasným odhalením přetrénování, přesněji určit vaši připravenost k tréninku či lépe určovat hladinu stresu. Možností je zkrátka celá řada a Garmin je jedním z posledních výrobců, kteří možnost měření teploty pokožky nenabízí. 

Čekáme na nové hodinky

K tomu ale bude potřeba nové čidlo. Aktuálně se měří jen teplota okolí jako součást funkce barometru. Tento senzor však měří teplotu dobře jen tehdy, pokud hodinky nejsou na ruce - ovlivňuje jej jak blízkost kůže, tak oblečení. Pokud chcete změřit teplotu okolí přesně, musíte hodinky sundat. Já používám teploměr jako jednu ze zásadních funkcí při jízdě na kole - samozřejmě jen tehdy, pokud jsou hodinky umístěny na řídítkách. 


Tagy: 
Zdroj: 
Notebookcheck.com