Approach S60: Nové sportovní hodinky pro hráče golfu překvapí nabídkou funkcí

5.6.2017
Garmin uvedl skvěle vypadající golfové hodinky, které vycházejí z modelu Fénix 5. Jsou stejně velké, ale nabízí dotykový displej. Ukážou vám vzdálenost od jamky, mapu hřiště či změří sílu a směr vašeho úderu
Approach S60

Designově vycházejí hodinky Approach S60 z modelu Fénix 5, jsou ale dotykové a primárně jsou určeny pro golf


Golfové hodinky Garminu patří mezi nejpoužívanější značku mezi elektronickými měřiči vzdáleností na golfových hřištích. Vedle specializovaných golfových hodinek řady Garmin Approach se stále častěji můžete na hřištích setkat s multisportovními hodinkami typu Fénix 3 nebo Fénix 5.

Zcela nový model

Proč? Protože oproti starším modelům řady Approach jsou hodinky řady Fénix všestrannější a elegantnější. Situaci ale mění právě představené golfové hodinky Approach S60, které jsou stylové a všestranně použitelné. Oproti modelům Fénix nabízí v paměti předehranou databázi světových golfových hřišť a ovládání pomocí dotykového displeje.

Nové hodinky Approach S60 se od starších golfových hodinek podstatně liší. Na první pohled Vás zaujme jejich vzhled. Zatímco řada starších golfových hodinek působí díky použitým materiálům plastově, Approach S60 jsou elegantní, plnohodnotné hodinky. U prémiové verze hodinek je navíc použita keramická luneta, odolná proti poškrábání. I přesto, že se jedná o golfový speciál, jsou hodinky vybaveny všestarannými sportovními funkcemi a umí měřit řadu dalších sportů, včetně běhu, jízdy na kole, lyžování, nebo například plavání v bazénu.

Jak na hřišti?

Na golfovém hřišti oceníte měření vzdáleností k začátku greenu, jamce a konci greenu. Pozici vlajky na greenu je možné posouvat dle aktuální pozice v daný den. Hodinky dokáží zobrazit podrobnou mapku ferveje, včetně dogleg a layup vzdáleností nebo vzdáleností k překážkám na hřišti. Mezi pokročilé golfové funkce patří funkce AutoShotTM, pomocí které jsou hodinky schopné automaticky generovat odpal a zaznamenávat průběh hry, včetně délky jednotlivých ran.

Záznam hry je možné zobrazit a podrobněji vyhodnotit v golfovém deníku Garmin Connect nad barevnou mapkou hřiště, včetně porovnání se staršími výsledky na stejné ferveji. Na mapce ferveje tak vidíte nejen odkud kam jste hráli při poslední hře, ale i kam dopadávaly míčky v minulosti. Funkce PlaysLike dokáže zobrazit vzdálenosti přepočítané s ohledem na sklon hřiště. Pomocí této funkce můžete přesněji vybrat správnou hůl.

Approach S60 je kompatibilní s golfovým čidlem TruSwing, s pomocí něhož můžete efektivně cvičit a vyhodnocovat svůj golfový švih. Pokud při hře potřebujete změřit vzdálenost na jakékoliv místo na hřišti, stačí na takové místo ukázat na displeji hodinek prstem a hodinky obratem zobrazí potřebné informace. Funkce PinPointer pomáhá hráči s orientací na hřišti v případě, kdy jamka není na dohled. Pomocí jednoduché obrazovky se směrovou šipkou hodinky zobrazí směr v vzdálenost k jamce. Samozřejmostí je i možnost záznamu skóre pomocí funkce Scorecard s možností následného vyhodnocení pomocí golfového deníku Garmin Connect.

Nová aplikace pro lepší hru

Společně s golfovými hodinkami Approach S60 představuje Garmin novou golfovou aplikaci Garmin Golf, která umožňuje porovnávat golfové výsledky mezi skupinou přátel. Kromě týdenních přehledů a srovnání je možné v aplikaci zorganizovat a pozvat přátele k účasti na vlastním golfovém turnaji. U hráčů s Garmin hodinkami se skórekarty do turnaje zapisují automaticky během synchronizace, ostatní mohou data zapsat ručně.

Kromě aplikace Garmin Golf je k jako základní nástroj dispozici golfový deník Garmin Connect. Ta hráčům golfu slouží jako golfový deník, všestranným sportovcům plní roli tréninkového deníku. Garmin Connect umí zálohovat a plně vyhodnocovat širokou škálu sportovních aktivit. Pro hráče golfu jsou důležité podrobné statistiky o jednotlivých hrách, jamkách, hřištích nebo celé sezóně. Chcete vědět, kdy a za kolik jste zahráli dané hřiště nebo jamku nejlépe? Jaký byl průběh hry nebo jaké byly délky ran? Pro Garmin Connect není nic jednoduššího.

Mapy a databáze hřišť

Hodinky obsahují ve své paměti databázi více než 40.000 golfových hřišť, včetně více než stovky hřišť v České republice. Tato databáze je pravidelně, několikrát ročně doplňována a aktualizována. Přístup k novým verzím databáze mají majitelé hodinek Approach S60 zcela zdarma, po celou dobu fungování hodinek. Databáze se aktualizuje pomocí připojení hodinek k počítači. Hřiště, na kterých hrajete pravidelně se navíc aktualizují automaticky, pomocí připojení hodinek k počítači nebo mobilnímu telefonu.

Hodinky Approach S60 nabízí v případě propojení s chytrým telefonem funkce chytrých hodinek. Pro své fungování ale propojení s telefonem nevyžadují a jsou schopné fungovat i samostatně bez telefonu. Pokud propojení využijete, můžete na displeji telefonu sledovat příchozí volání, číst SMS zprávy, vidět doručené emaily, připomínky a případně další notifikace. Hodinky jsou kompatibilní s operačními systémy Android, iOS nebo Windows Phone. Na jedno nabití vydrží hodinky fungovat 10 dnů v režimu chytrých hodinek nebo 10 hodin nepřetržitě ve sportovním režimu se zapnutým GPS.

Kdy budou na trhu?

Hodinky Garmin Approach S60 budou k dispozici ve dvou barevných variantách: bílé a černé. Černá verze bude navíc k dispozici i v prémiovém provedení s keramickou lunetou odolnou proti poškrábání. Na trhu by měly v průběhu června 2017, a to za cenu 11 990 Kč, případně za 14 990 Kč prémiová verze s keramickou lunetou.

Parametry

  • Rozměry:47 × 47 × 15 mm
  • Velikost displeje: 1,2” / 30 mm
  • Rozlišení displej: 240 × 240 pixelů
  • Typ displeje: barevný, na slunci čitelný, úsporný, stále zapnutý displej
  • Hmotnost: Standardní verze 52 g, prémiová verze 61 g 
  • Výdrž: výdrž 10 dnů (hodinky) / 10 hod. (GPS)
  • Odolnost proti vodě: 5 ATM/50m
  • Interface: USB, Bluetooth, ANT+
Zdroj: 
Garmin