Odolné hodinky Instinct 2 ve dvou velikostech vč. solárního nabíjení

19.12.2021
Druhá generace modelu Instinct bude k dispozici ve větším i menším provedení, nabídne lepší solární nabíjení a úspornější vnitřnosti

Model Instinct, který se poprvé objevil na trhu v roce 2018, vypadal trochu jako špatný vtip: malý černobílý displej, navíc v jakémsi pseudo-obdélníkovém tvaru na hodinkách s klasickým kruhovým tvarem. Mělo to ale svůj důvod - displej je velice úsporný, což vede k nižší spotřebě. Odolné provedení pak vyhovuje třeba využití v armádě.

Loni se pak ukázala inovovaná verze se solárním nabíjeném a úspornějším čipem, což znamenalo zdvojnásobení výdrže a ve chvíli, kdy na hodinky svítí slunce, pak se výdrž protáhla teoreticky do nekonečna. Oproti Fénixům mají totiž hodinky Instinct SOlar výrazně větší „sluneční“ plochu. Zatímco původní model vydržel s GPS jen 16 hodin, verze Solar až 30, případně 38 hodin s aktivním solárním dobíjením.

Druhá generace pak přichází ve dvou provedeních, podobně jako Vívoactive 4, Venu 2 či Fénix. Menší velikost má kratší řemínek, menší lunetu a tenčí provedení, ovšem zatím se mi nepodařilo zjistit, zda aktuální průměr 45 mm bude náležet většímu, či naopak menšímu provedení. Každopádně můžeme čekat úspornější čip, vylepšené solární nabíjení (u modelu Solar) a ve výsledku delší výdrž.

Jinak displej vč. klasického kolečka vpravo nahoře vypadá shodně jako u prvné generace, tj. černobílé provedení s transreflexivním pozadím, které zlepšuje čitelnost na slunci. Odolné provedení pak odpovídá armádním standardům, takže hodinky by měly být jen těžko zničitelné. Očekává se, že se novinka podobně jako Fénix 7 objeví na lednové výstavě CES.


Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
Winfuture.de Uložit Share