Komentáře

Přidat komentář



Komentáře k článku

Zpět na článek

Když byly 970 nové také staly snad 19 tisíc, nebo kolik. Ty cheetahy časem kladnou k deseti a pak budou hodně zajímavé.
Vaše jméno, přezdívka: 
Jaroush

Ty Cheetahy se dají uz dnes predobjednat treba na Datartu s VIP účtem (který mame asi vsichni) za 13.5k. Takový slevy jsem tam na Garmin nikdy neměl. A navic dva řemínky, takze oproti Garminu dalsi cca litr do plusu. Takze ač cili na podobné uživatele, za stejny peníze furt rozhodně nejsou. FR970 jsou dražší i dnes rok po vydání nez Amazfit v předobjednávce.
Vaše jméno, přezdívka: 
Václav

Originál je jenom jeden. Tečka. Napodobeniny iPhonů - tím myslím všechny androidy které tady byly od roku 2007 - 2012 nezpůsobily komplikace pro Apple a nevidím jediný důvod proč by se tohle mělo stát Garminu. Originál je jenom jeden. A takhle je to všude. Stejně tak čísnké automobilky nepoloží ty evropské. Originál je totiž pořád jenom jeden
Vaše jméno, přezdívka: 
Brad

Nokia? Kde je jí konec. Kdysi lídr segmentu. Ericsson? Sony? Siemens? Dnes jen čína s Androidem.
Vaše jméno, přezdívka: 
Martin

Nic v zlom, ale znejes oveckovsky. Krasny priklad GoPro vs DJI. Cinaci prechcali original a GoPro je v obrovskych problemoch (vid pokles akcii). Tie zacali, ked ich nove drony zacali padat z neba ako hrusky, nasledne akcne kamery zacali byt hardwareovo aj techonologicky zaostale, o cene sa ani nemusime bavit ... koho to len zacina pripominat? Jediny relevantny udaj v pripade Garminu bude, kolko ludi presvedci, ze prave jeho metriky potrebuju. Mne su napriklad sumafuk, tep a bezne priemerky mi ukazu aj Apple so Samsungom. Jedina vec, preco mam Garmin su mapy, ktore cinaci ZATIAL nevedia spravit na slusnej urovni.
Vaše jméno, přezdívka: 
Haas


Urcite mas trochu pravdu, ale kdyby zasadne srazili cenu, nekteri by o nich urcite zacali premyslet, takhle si uzivatele akorat reknou "za tu cenu? Si delaj pr*el, beru Garmin" a jede se dal.
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

Srazili cenu? Porovnej si vývoj cen u jednotlivých modelů. A pak si to porovnej u všeho a řekni mi důvod, proč jediný Garmin by nemohl zdražovat. To že se teď vynoří kdesi z díry čínské cetky a obšlehnou to, protože to tady má Garmin roky a cena je směšně nízká u toho HW tak není nic konkurenčního. Pak si porovnej kolik Garmin vydává na platech, kolik mají poboček a zastoupení v zemích. 24/7/365 podpora při satelitní SOS komunikaci a hromada dalších věcí. Už vidíš kam ty peníze jdou?
Vaše jméno, přezdívka: 
Brad

dobre, ale tohle tak 90% uzivatelu Garminu vubec nevi, nebo ani nepotrebuje. "24/7/365 podpora při satelitní SOS komunikaci", kolik % uzivatelu si myslis, ze tohle potrebuje, nebo vyuzije? Ale dalsi vec, co hraje pro Garmin je ze Garmin ma super ekosystem, Amazfit predpokladam, ze ma jen hodinky a to samy dalsi Cina. Mozna mi reknes, ze tyto sluzby prodrazuji cenu Garminu, ale to vetsinu koncovych uzivatelu nezajima, neb to nepotrebuji.
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

V roce 2025 vyuzilo sluzbu SOS inReach pres 3000 lidi a s nasazenim do hodinek pujde cislo nahoru. Hele, ja jdu k doktorovi 1x za 10 let a taky platim pojisteni, takze to neni duvod. Ta sluzba tu musi byt online kazdou vterinu bez ohledu na to kolik lidi to vyuzije. Nemuzu rict ze Garmin je bezchybny, no uvahy lidi jsou proste liche. Jeste mi tady nikdo neposkytl dost dobry a objektivni duvod. Furt vidis jako duvod cenu. Vezmi si ten kram na tyden na ruku a chod s tim behat. Pak dej vedet jestli je lepsi priplatit nebo usetrit
Vaše jméno, přezdívka: 
Brad

jenže pokud tu jejich SOS inReach nepokrejou příjmy z předplatnýho, tak se těm 3000 lidem složili na doktora lidi, kteří k tomu doktorovi nemůžou ani kdyby ho potřebovali
Vaše jméno, přezdívka: 
lojzik

* Ten cinsky kram. A nebo at mi nekdo konecne napise cim to ma bodovat.
Vaše jméno, přezdívka: 
Brad

A ty jsi nějaký ten "čínský krám" už zkoušel? Že bys třeba porovnával nošením Garminů na jedné ruce a čínský krám na druhé ruce? Třeba týden. Zkoušel jsi? Já zkoušel s Garminy nosit vrcholný model Huawei, Apple watch, Trex 3 Pro. Garmin zatím u mě zůstává kvůli oné komplexnosti, kterou tu někteří popisují. Jako balíček zatím Garmin je asi "nejvhodnější" volba. Kvalitou snímání ale určitě už na špici není. Přestože originál je jenom jeden. Amazfit hodinkám chybí jediné. Vyřešit PLNOHODNOTNĚ placení. Pak má Garmin těžkého soupeře. TREX 3 Pro jsem posunul dál pouze kvůli vzhledu. Nelíbily se mi. A ty platby. Garmin má obrovskou výhodu v České TOPO mapě - turistické značky. Ale Amazfit sparovany s mobilem Android si stáhne takové mapy, že mi spadla brada. Nechápu odkud, ale je v nich víc, než ve všech Mapách, co jsem zkoušel na mobilech a hodinkách . A jsou i datově obrovské. Na iphonu ne. Tam to stáhne Apple mapu, která nestojí za nic ani na mobilu. A pro pobavení na konec. Koupil jsem si začátkem dubna F8 Solar 47mm, MIP displej. Osmý den odešlo levé spodní tlačítko. Hodinky za 22 litrů. Nepřišly do styku s vodou ani v umyvadle. Prostě kaput. :)
Vaše jméno, přezdívka: 
Pepa

Garmin je prostě celý systém. Nabídne mi co nikdo jiný ne. Je to Apple mezi hodinkama. Z novějších hodinek - protože mají více možností - streamuju při jízdě na kole údaje do Edge abych je viděl na větším displeji. Dynamický routing při navigaci, mapy obecně jak říkáš. Větší podpora tréninkových deníků třetích stran. Hrudní pás pro záznam bez nutnosti mít hodinky u sebe. Masivní podpora vývojářů, lepší dizajn. Více příslušenství. Historie značky, perfektní zkušenosti s reklamací i když se jednalo jen o prasklý řemínek. Mohl bych pokračovat ...
Vaše jméno, přezdívka: 
Brad

Jojo, cheetah 2 vypadá sakra dobře.
Vaše jméno, přezdívka: 
Karkulka

Za 15k?????? A proc bych jako do toho mel jit oproti FR970, neznam absolutne zadny duvod.
Vaše jméno, přezdívka: 
miras

Když jsem na to koukal, tak FR 970 umí v podstatě to samé, jen má menší displej a slabší výdrž (a cena skoro stejná). Ale ta udávaná u Amazfitu je zpravidla výrazně kratší, jak ukazují testy např. na H365.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

No nevím, co tam myslí Filip tím, že Amazfit vylepšil mapy a navigaci ze zápěstí. Ale co vím, tak by Amazfit hodinky už měly umět přepočítat trasu. Jsem zvědavý na recenzi, až je kluci dostanou...
Vaše jméno, přezdívka: 
Pepa

Mně nejvíc vadí přístup servisu, nic se neopravuje, ale jenom ti nabídnou nákup nových hodinek, který ani nechci a ještě je to výrazně dražší než oprava.
Vaše jméno, přezdívka: 
PAVEL

nezkousel jsem (!!!), ale tuhle jsem na aliexpressu nasel tolik nahradnich dilu na garmin (displeje, baterky), ze jsem jenom ziral. A na YT videa "how to repair". Takze tohle by taky mohla byt cesta (ok, pri najekem total kaput, do hodinek za dvacku se mi taky nechce hrabat...)
Vaše jméno, přezdívka: 
tik

Myslím, že neoficiální servis Garminu by se měl velmi dobře a zakázek dostatek.
Vaše jméno, přezdívka: 
Pavel

Jenže to souvisí s "nároky na opravitelnost". Naráží to na ekonomickou efektivitu: pokud to nacpeš všecko na jednu desku sakum prásk, snížíš výrobní cenu. Pokud to přeskládáš na samostatné (vyměnitelné) komponenty, řešíš propojení které potřebuje matroš, je to další kurvítko, a samozřejmě to zdraží výrobek. No, a teď máš výsledek, ale aby ho někdo opravil, musí to někdo pěkně rozebrat, zjistit která komponenta je špatně, tu sehnat, vyměnit, zkontrolovat, pak to celé utěsnit atd. Jenže past je v tom, že zatím co ten výrobek na začátku dělá Číňan za pár šupů na hodinu (alternativně to rovnou jede plně automatizovaně v dark factory 24/7), tu opravu ti bude dělat nějaký Evropan, který už bude muset mít vzdělání, certifikace, schopnosti, a samozřejmě je zde taky malé leč existující riziko, že ten výrobek nenávratně zničí. A k tomu řešíš nějaké GDPR a podobné vtípky, protože tam můžeš mít data atd. A tenhle týpek bude chtít celkem určitě aspoň 50 EUR/hod. A musíš to k němu dovézt, odvézt... A rázem se dostaneš k tomu, že je prostě efektivnější radši dát někomu nový kus, než ho opravovat. Pokud ho ojebeš tím, že mu dáš místo kusu "jen" slevu na nové hodinky, ještě lépe.
Vaše jméno, přezdívka: 
Karkulka

Neofiko servisy Applu taky neřeší všecko, jen předem jasné úkony - napájecí konektor, displej, baterie, zadní strana. Kdyby takový neofiko servis uměl vyměnit baterii, tlačítko nebo poškrábané sklo, asi by to stačilo a pokrylo 90 % procent případů.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Tak vždycky to vychází z objemu pokažených výrobků. Tím, že Garmin sám o sobě hodinky neopravuje (asi ani v záruce) , se nabízí to, že ta poruchovost obecně je asi fakt nízká. Držet síť servisů není o malých penězích, byť by to byli jen nasmlouvaní gestoři. Ale musí mít k dispozici paletu dílů... Jen poznámka k tomu Číňanovi, co dělá za pár šupů. Čína dnes už není Čína před 15 lety. V Číně se za tu dobu 15x zvedla životní úroveň, takže ti lidi už asi za pár šupů nepracují . Zkusme si prostě představit, že čínská firma nepotřebuje nechutný nemorální zisk na výrobku, jako nenažraný západní korporát. A v tu chvíli z toho vychází výrobek ve stejné výbavě a kvalitě, v mnohém dnes už lepší a za cenu poloviční, nebo o 30% nižší. Garmin má samozřejmě pořád navrch ve specialitach typu Climb Pro a Pace pro, v možnostech nastavení datových obrazovek, které jsou skoro nekonečné, ale jak už tady zaznělo výše, těch lidiček, co tohle potřebují ke svému sportu je možná promile, jestli procento, tak možná. Zbytek si vystačí v pohodě s tím, co nabízí dnes už třeba ten Amazfit a že je toho dost. O Aplikaci Zepp se radši nebudu bavit. Tam je náš Connect dost chudý příbuzný. Americká mentalita, no. Kde byly Android telefony před deseti lety a kde jsou dnes? A o kolik se posunul iPhone? Stejný příběh.
Vaše jméno, přezdívka: 
Pepa

Lidi už nepracují za pár supů, jenže za tou mašinou pořád může stát "nekvalifikovaný" Číňan jako obsluha, pokud to rovnou není dark factory Servisák v EU nebo USA bude prostě drahý, výrazně dražší. Servisák na Tchajwanu to zvládne taky a levněji, ale musíš tam ty hodinky dostat. A potřebuješ ty náhradní díly.
Vaše jméno, přezdívka: 
Karkulka

Stránky

Zpět na článek