Pět nejstahovanějších digitálních ciferníků: Přehledné a bohaté na data. A hlavně zdarma
Hlavní záložky
Zatímco analogové vzhledy zkoumám zevrubně, protože je reálně používám, tyto digitální jsem fakt jen tak „polechtal“, protože je na hodinkách nepoužívám a tak ani nemám moc velkou motivací je testovat zevrubně. Čili jsem nijak podrobně neřešil, co umí a neumí zobrazit, podrobnějši zkoumání už nechávám na vás. Nejde o test, ale přehled.
Jsou to ciferníky, o které je v obchodě CIQ obří zájem a které alespoň v základní verzi zůstávají stále zdarma (platí se za Pro funkce pomocí PayPalu). Mimochodem v CIQ store už přibyly stovky placených vzhledů, některé však mají pouze jednotky stažení. Což je pochopitelné, bude trvat, než si uživatelé zvyknou platit.
Satrší testy ručičkových ciferníků:
- Summit V2: Jeden z těch, které mi až na detaily vyhovují. Navíc se skvělým režimem AOD
- Style 7: Jeden z nejprodávanějších v obchodě Connect IQ. Jaký je a co umí?
- Garmin All Stars: Jak vypadají, co umí, možnosti nastavení. V čem jsou lepší než nativní
- Face It! Garmin nabízí funkci pro tvorbu vlastního vzhledu hodinek. Řada datových polí, barev a možností
ActiFace
O tomto ciferníku jsem psal už v roce 2017, je tedy mezi nám fakt dlouho. Měl jsem ho tehdy na hodinkách Vívoactive HR a tehdy mi přišel fakt povedený. Kromě řady parametrů jako je ušlá vzdálenost, překonaná vzdálenost během týdne, kalorie, srdeční tep či nadmořská výška ukazuje také dva grafy - kalorie a vzdálenost či počet kroků během posledního týdne.
V horní liště je pak ukazatel stavu baterie, počet notifikací či spojení s mobilem přes Bluetooth. Vzhled je plně konfigurovatelný, graf může ukazovat řadu různých barev pro všechny prvky, nabízí několik upravitelných datových polí, graf průběhu teploty, nadmořské výšky, tlaku atd. V režimu AOD můžete vidět buď všechno, nebo jen digitální čas s datem, který se hýbe po displeji, aby se zabránilo vypalování.
Starší článek: ActiFace: Nejoblíbenější vzhled hodinek pro všechny modely hodinek
GLANC watch face
Extrémně jednoduchý vzhled, který nemá žádné grafy a další kudrlinky, prostě ukáže jen obří data. A to se mi vlastně líbí, protože jsou aspoň dobře vidět. Nabídka dat v polích není příliš široká, ale většině bude dostačovat. Jako obvykle chybí nájezd na kole, ale to už bych snad chtěl příliš. Barvy v jednotlivých lze upravovat, ale to už je takový standard. Autor nabízí ciferníků celou řadu, jsou si ale v mnohém podobné.
Chariot B-Shock (J-Shock)
Tento ciferník jsem používal kdysi na Fénixech 6X Pro, a to z prostého důvodu. Jako jeden z prvních ukazoval kromě aktuální teploty také další data o počasí, jako směr a rychlost větru, a nepotřeboval k tomu žádné API klíče pro různé služby s počasím. Resp. to se bavíme o verzi J-Shock, která si data o počasí bere z hodinek zatímco B-Shock z OpenWeatherMap.
Oba ciferníky pochází od téhož autora a liší se opravdu jen zdrojem dat počasí. Důvodem, proč B-Shock má miliony stažení a J-Shock jen statisíce, je možná v tom, že služba OpenWeatherMap má přesnější data o počasí. Garmin je totiž často bere z nějaké vzdálené stanice a někdy jsou docela mimo. Ale J-Shock zase nevyžaduje registraci na OWM a funguje instantně.
Jde o klasický digitální vzhled s časem uprostřed a daty nad a pod ním. Kromě klasických zbytečností jako počet kroků, ušlá vzdálenost nebo nastoupané metry ukazuje aktuální teplotu, počasí (ikona slunce, mrak, sněžení...) a hlavně právě sílu a směr větru - jednotky si můžete nastavit sami. Nechybí ani pocitová teplota či aktuální vlhkost vzduchu.
Starší článek: Vzhled hodinek Chariot J-Shock: Pokročilé zobrazení počasí vč. rychlosti a směru větru
Data Lover
Datově velmi nabitý ciferník, což ale znamená, že jednotlivá data jsou docela malá - stejný problém mám u řady nativních ciferníků Fénixů 8. Kromě velkého zobrazení času je v dolní část graf, kde můžete mít například týdenní průběh kroků. Nad a pod jsou pak data jako tepovka, východ a západ slunce či počasí. To má i slovní vyjádření, ale český text často z hodinek vyteče ven.
Možnosti nastavení datových polí jsou celkem standardní, nechybí nic zásadního, ale třeba stres nebo uběhnuté či najeté kilometry nikoliv. Ciferník má i dobře nastavitelný režim AOD - můžete vidět buď všecko, nebo jen čas a jedno datové pole. Hodinky po obrazovce skáčou, aby se předešlo vypalování dat na displeji AMOLED.
Crystal
Velmi jednoduchý vzhled, který nepřináší žádnou velikou kreativitu. Uprostřed čas, vlevo a vpravo graf splnění některého z cílů, např. kroky nebo patra s tím, že patřičná data jsou uvedená dole. V horní části pak datum a tři datová pole, kam si ale dáte jen několik základních údajů. A když jsem si chtěl nechat zobrazit počasí, ukázal se text „gps?“. V nastavení lze zadat API klíč pro OpenWeatherMap, je tedy možné, že bez toho se počasí neukáže.
Diskuse k článku (21)
Přidat komentář
Komentáře k článku
Zpět na článekTy ciferniky byli taky jedna
Presne! Proc sii proboha
Je to tak, hledáním slušného
Momentálne kamet (plne
Za mě nejpřehlednější je
Používám jednoduchý
Já už se nikdy neodtrhnul od
Big Easy je podobný Glance,
My používáme "Easy Round",
Koukám, že Easy Round je od
Zrovna na I2X já používám
Digitální ciferníky mám radši
Taky nejraději používám ty
Já mám teď takovou úchylku s
No, těch barev je tam asi
Proto to dělám, protože
Za mě je nejlepší Digital for
Má to hodně malých polí,
No právě si můžeš vybrat,
Za mne je nejlepší M2,
Koukal jsem na to, ale není