Komentáře

Přidat komentářKomentáře k článku

Zpět na článek

Jaká škoda, že Garmin názory lidí příliš nezajímají. Stačí projet diskuse na Garminu, kde to pročítají a moderují vývojáři. Dlouhé roky se někteří uživatelé snaží přimět Garmin k začlenění pěší turistiky jako subsport k chůzi. Stejně tak nordic walking, race walking, power walking. K lesklému safíru se člověk dočte maximálně to, že je to to nejlepší, co může na hodinkách být. Možná mají nasmlouvané tuny safíru a musí to prostě udat. Osobně bych si moc přál odlehčenou variantu F8 bez safíru, bez soláru, bez dotyku. Prostě takové F6, ale s novějšími technologiemi a přesnější GPS. Nejlépe ovšem v titanu a s MIP. Ok, utopie, ale klidně ať se to jmenuje i jinak, to mi navadí, ale hlavně ať je to na základě Fénixů. FR955 jsou fakt jiné hodinky. No jo no, ale pořád u mě Garmin vede nad jinýma značkama...
Vaše jméno, přezdívka: 
Jiří V.

Jako bych to psal já :-) Fénix 8X v titanu, Gorilla, bez soláru. Moje zkušenosti ukazují, že solár v F7X prakticky nemá smysl (oproti Instinct 2X) a safír, no tem mě štve od té doby, co ho Garmin začal používat - tuším F5X/Chronos.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Safir už bol na Fenix 3 HR. Inak bez solaru so safirom sú stále Tactix 7. Som zvedavý ako dopadne Tactix 8, na tie teda čakám ja ;). Uvidím či pôjdem to Fenix 8X alebo Tactix 8 - záleží na designe a či nový Tactix 8 s MIP bude stále bez solaru.
Vaše jméno, přezdívka: 
Marek

Ideálně verze bez safíru i soláru. Tactix 7 má navíc starší MIP a jen Elevate 4.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Samozrejme... Len preto dúfam, že Tactix 8 bude aj vo verzii nový MIP, Elevate 5, Sapphire bez soláru. Mne Sapphire nevadí, určite nechcem lepiť nejaké fólie na displej, lebo už sa mi pár krát stalo, že som s nimi zavadil o niečo kovové.
Vaše jméno, přezdívka: 
Marek


Safír vadí nejvíc při jízdě na kole, když jsou hodinky na řídítkách. Jinak se s ním dá celkem žít...
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Jestli nejste, chlapci, až moc odlehčení :) Souhlasím s verzí bez soláru (zatím je to u daného modelu jen o marketingu a reálného kvalitního přínosu), ale titan sto pro a safír se mi za ty roky (Fenix 7X) mnohokrát osvědčil (pomohl), takže kamarádi s Gorilou a fólií (sklíčkem) byli kolikrát až štauf. Každopádně se těším na nové vychytávky ;)
Vaše jméno, přezdívka: 
jirhu

*bez
Vaše jméno, přezdívka: 
jirhu

Zajímalo by mě, jestli používate na krycí sklo Gorilla Glass DX ještě nějakou ochranou folii proti poškrábání. Já ji tam nalepenou mám, ale možná je to zbytečné. Teď zrovna se mi na ní udělaly bubliny a budu si ji muset nechat vyměnit. Díky fólii se navíc hodinky trochu lesknou (ale ne tak jako safír).
Vaše jméno, přezdívka: 
Pavel Babák

Na Fénix 6X jsem nepoužíval nic a ani po třech letech škrábanec. Na FR 965 bohužel škrábance ano a jeden vryp - bohužel je to tím, že na tomto modelu nekryje luneta sklo. Jinak by to nebyl problém.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Hezké srovnání. Mně přijde škoda, že Garmin přestal dělat Fenixy ve verzi bez solaru a safíru, jako byly naposled 6X. Ty měly čitelnost parádní. Pak se mi zalíbily Tactix 7 ve standardní verzi (safír, ale bez solaru). Super hodinky, ale čitelnost a odlesky opravdu bída. Čerstvě mám Epixy Pro s gorilla glass a jsem naprosto nadšený.
Vaše jméno, přezdívka: 
Honza

Měl jsem Fenix 6X Pro s Gorilla Glass, ale jejich GPS byla ve městě fakt tragická. Naproti tomu čitelnost displeje byla skvělá. Nicméně byl jsem rád, když mi asi po roce přestal fungovat kontektor a hodinky jsem mohl reklamovat, protože jsem s nimi při běhání nebyl spokojen. Abych si spravil chuť, tak jsem si loni pořídil tehdy horkou novinku Edge 1040, kde je vícepásmová, vícefrekvenční GPS a to je úplně jiná písnička. Ani můj starý Edge 830 neměl špatný záznam trasy, ale Edge 1040 je ještě o něco přesnější. Po letošním roce kdy jsem víceměně pouze jezdil na kole a žádné hodinky jsem neměl, jsem si pořídil Garmin Epix Pro 51 mm s Gorilla Glass DX. Amoled displej je skutečně parádní a jsem zvědavý jaká bude jeho čitelnost v létě na slunci. K transflektivnímu displeji už bych se vracet nechtěl. Ano, hodinky jsou docela těžké (mají 98 g se silikonovým řemínkem, Fenix 6X Pro měly 93 g), ale měřím 2 metry a nedovedu si představit, že bych měl na ruce něco menšího než velké Fenixy nebo Epixy. Vlastně jsem se jen rozhodoval mezi safírovými a nesafírovými Epixy ve velikosti 51 mm a bez možnosti porovnat je někde na prodejně jsem se nakonec rozhodl pro nesafírovou variantu.
Vaše jméno, přezdívka: 
Pavel Babák

Je to tak. Také bych ocenil Fénixy 7X s Gorillou a bez soláru, ale takové se prostě nedělají. Jinak AMOLED s Gorillou je super, mám to na FR 965 a je to nádhera.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

Jo, safír, to je fakt špatný. Měl jsem Fénix 6 v safíru a teď jsem spokojený majitel Forerunner 955. Super upgrade, displej boží a funkce o sto procent lepší.
Vaše jméno, přezdívka: 
Ferda

Som rad ze sa pridal tento clanok hlavne aby pohkazal ake velke rozdiely su v citatelnosti. Dokonca som zamerne prirovnaval staru verziu Fenix 7 ( bez solaru a zafiru) z FR 955 ale aj tak 955 maju stale na vrch v citatelnosti. Proste F7 ma o nieco vacsie odlesky.
Vaše jméno, přezdívka: 
Peter

Z aktuálně prodávaných hodinek mají FR 955 nejlepší čitelnost - prakticky ani není potřeba podsvícení, což na F7X Pro Solar používám prakticky neustále, jinak skrz safír je vidět fakt blbě. S těmi Fénixy mě to také překvapuje, protože z logicky věci mají stejné sklo a dotyk; ale možná o něco jiný disple.
Vaše jméno, přezdívka: 
Život s Garminem

S těmi Fénixy se safírem souhlas, viditelnost displeje špatná. Ale prostě to beru jako daň za funkce a výdrž. A taky odolnost.
Vaše jméno, přezdívka: 
Ferda

Taky mi ta horší viditelnost na safíru vadí, ale tak nějak se s ním cítím jistěji. Snad v další generaci přijdou s nějakou verzí, co se tak neleskne.
Vaše jméno, přezdívka: 
Peťas
Zpět na článek