Běžecké hodinky Forerunner 25 s novými funkcemi a připojení k mobilu

20.8.2015
Garmin Forerunner 25 patří vůbec k nejmenším a nejlevnějším GPS hodinkám na trhu. I když na první pohled vypadají jako hračka, pro běhaní budou bohatě stačit
Forerunner 25

Po ukončení prodeje modelů FR10 a FR15 jsou hodinky FR25 nejlevnější v nabídce Garminu


Přestože jde o nejlevnější hodinky Garminu, jsou Forerunner 25 vybaveny vším, co je pro běh potřeba: GPS, připojení ke snímačům ANT+ a Bluetooth pro připojení mobilu. Hodinky tak umožňují připojit ANT+ snímače srdečního tepu či spárovat hodinky pomocí Bluetooth a zaznamenané aktivity odesílat prostřednictvím chytrého mobilního telefonu bezdrátově do tréninkového kalendáře Garmin Connect.

Pro přenos záznamů je ale stále možné využít i standardní propojení pomocí kabelu s USB konektorem. Bluetooth propojení s mobilním telefonem je přitom možné využít nejen pro přenos zaznamenaných aktivit, ale i pro funkce chytrých hodinek. Na displeji dokážou zobrazit informace o příchozích/ztracených voláních, SMS, e-mailech a dalších notifikace z mobilního telefonu. 

Můžete běhat skoro celý den

Na jedno nabití nabízí FR25 výdrž až 6 týdnů v režimu hodinek nebo až 8 hodin se zapnutým GPS. V režimu hodinek měří Forerunner 25 denní pohyb (počet kroků, prošlou vzdálenost, spálené kalorie, plnění denního cíle). Pro měření pohybu během dne, případně pro měření běhu na tréninkovém páse, nevyžaduje zapnutí GPS. GPS přijímač se využívá pro měření běhu, jízdy na kole, lyžích či dalších outdoorových aktivitách.

Pomocí GPS záznamu je možné změřit a zaznamenat i aktivity, u kterých je jimak měření rychlosti, tempa či vzdálenosti problematické. Příkladem může být například lyžování, jízda na kolečkových bruslích nebo například kanoistika. Forerunner 25 je k dispozici ve čtyřech barvách a dvou velikostech. Menší velikost se přitom hodí i pro menší dámké či dokonce dětské zápěstí.

Lepší než FR10 a FR15

FR25 vypadají podobně jako starší Forerunner 10 a Forerunner 15. Oproti nim jsou ale podstatně tenčí. Současně mají navíc řadu funkcí, zejména širší možnosti uživatelského nastavení funkcí zobrazených na displaeji a smart funkcí při propojení s chytrým telefonem, včetně funkce LiveTracking, která umožňuje v reálném čase přenášet informace o pozici, tempu/rychlosti, srdečním tepu nebo zdolané vzdálenosti na web GarminConnect.

Hodinky Forerunner 25 jsou v prodeji od srpna 2015. Doporučená cena základního modelu Forerunner 25 bez snímače srdečního tepu je 4 590 Kč, cena hodinek i se snímačem srdečního tepu (hrudní pás) je 5 490 Kč.

Aktualizováno: V akci stojí hodinky 2 990 Kč, se snímačem tepu pak 4 490 Kč.Zdroj: 
Garmin