Virb 360: Odolná kamera, co natočí celé svoje okolí v rozlišení až 5,7K

24.5.2017
Vzhledem k tomu, že aktuálně testují akční kameru Virb Ultra 30, se na novinku Virb 360 hodně těším. Natočí 360° okolí, má rozlišení až 5,7K při 30 fps a čtyři mikrofony zaznamenají prostorový zvuk
Kamera, co natočí své okolí

Díky dvěma objektivům natočí kamera vše - to co je před vámi, za vámi, pod vámi i nad vámi


Jednou z nejzajímavějších funkcí kamery je bezesporu plný 360° záznam videa pomocí dvou sférických objektivů. Kamera je při rozlišení až do 4K/30 fps (NTSC; v PAL je to 25 snímků) schopná spojovat obrazy obou objektivů přímo v kameře a výsledný záznam je proto k dispozici okamžitě, bez nutnosti následného zpracování v počítači. Video z kamery se dá z kamery po ukončení záznamu jednoduše kopírovat nebo dokonce živě během záznamu sdílet.

Podobně jako jiné kamery řady Virb, je novinka vybavena GPS přijímačem a řadou dodatečných senzorů se záznamem G-Metrix dat a možností jejich vložení přímo do videa. Mezi podobnými daty může být rychlost pohybu, nadmořská výška, přetížení, směr pohybu a celá řada dalších informací. Kameru je dokonce možné propojit s dalšími přídavnými senzory a i jejich data vložit do videa. Pomocí dodatečných senzorů je možné ve videu sledovat srdeční tep, kadenci, výkon, teplotu a další.

Tip: Kamera Virb Ultra 30: Jak připojit externí senzory, které pak ukážou data ve videu

Je jedno, kam míří objektiv

Jaký má 360° video záznam praktický význam? Při natáčení videa není potřeba myslet na pořizovaný úhel záběru, kamera zaznamenává celé okolí. Úhel záběru je možné zvolit až při přehrávání videa. S úhlem záběru je možné během přehrávání pohybovat nebo úhel při opakovaném přehrávání různě měnit. Z videa je možné dodatečně sestříhat i video s klasickým záběrem a je možné jej složit ze záběrů s různým úhlem pohledu ve stejném okamžiku.

Video pořízené kamerou Virb 360 je pak navíc možné díky aplikaci VRB Mobile prohlížet i pomocí brýlí pro virtuální realitu, prostorový záznam zvuku umožňuje poslouchat zvuk s různou intenzitou podle zvoleného pozorovacího úhlu.

Tip: Jak se připojit ke kameře Virb Ultra 30 z mobilu pomocí Wi-Fi a sdílet nahraná videa

Ovládání i z hodinek

I Virb 360 zachovává některé typické znaky, které se osvědčily u dříve představených akčních kamer značky Garmin. Mezi hlavní z nich patří velký ovladač ovládající záznam videa. I v případě, kdy je kamera umístěna na přilbě, ja možné poslepu a v rukavicích s jistotou spustit nebo zastavit záznam. Podobně je zachována možnost ovládání kamery nejen pomocí aplikace v chytrém mobilním telefonu, ale i pomocí chytrých GPS hodinek, outdoorových, cyklistických, motocyklových nebo námořních GPS navigací značky Garmin.

Nepřehlédněte: Kamera Virb Ultra 30: Snadné ovládání na dálku z kompatibilních hodinek nebo navigace

Perličky na závěr

  • Kamera Virb 360 je přirozeně vodotěsná do 10 m bez nutnosti použití dodatečného pouzdra.
  • Kamera je vybavena dobíjecím, výměnným akumulátorem s výdrží až 1 hodinu záznamu na jedno nabití.
  • Kamera je schopna kromě videozáznamu pořizovat i 360° sférické fotografie s rozlišením 15 MPix.
  • Kamera je vybavena vlastním displejem čitelným na přímém slunci se zobrazením základních údajů o stavu nabití baterie, zbývající kapacitě paměti nebo aktuálně používaném video režimu. Pomocí displeje a tlačítek na kameře je možné přímo na kameře měnit potřebná nastavení.
  • Kamera VIRB 360 je vybavena Wi-Fi, Bluetooth, ANT+ a NFC bezdrátovými technologiemi.
  • Kamera je vybavena unikátní kompaktní trojnožkou, kterou je možné možné použít i jako praktický držák kamery. Kameru je po odmontování trojnožky možné upevnit pomocí standardního stativového závitu nebo pomocí standardních držáků akčních kamer.
  • Kamera používá pro záznam výměnné datové karty formátu microSD s kapacitou až 128GB.

No zkrátka už se těším, až se mi kameru podaří získat na test.Tagy: 


Zdroj: 
Garmin