Anya Alpha: Vzhled hodinek, který ukáže snad úplně všechno. Včetně počasí

19.2.2018
To, že čeští vývojáři dělají pro hodinky a navigace Garminu ty nejlepší věci, je obecně známo. K novým vzhledům hodinek patří Anya Alpha a nutno říct, že se vážně povedl
Anya Alpha

Zatím jsou podporovány jen modely s rozlišením 240 px

Dostat na vzhled hodinek počasí není jednoduchá věc, což vám potvrdí každý vývojář, který pro produkty Garminu něco vytvářel. Garmin sice počasí ukazuje v doplňku, ale vzhled ručiček už to neumí - a není ani možnost, jak se k těmto informacím dostanou vývojáři aplikací Connect IQ. Ti na to tak musí jít oklikou - je nutno si vytvořit vlastní API klíč u některého z poskytovatelů počasí, ten zadat přes mobilní aplikaci do vzhledu a pak doufat, že to bude fungovat.

Vzhled Anya Alpha od Triobo Ltd. toto řeší podstatně elegantněji - nemusíte dělat vůbec nic, jen si vzhled nainstalovat. A počasí funguje automaticky, obnovuje se zhruba každé dvě hodiny. Na obrazovce vidíte aktuální teplotu a počasí a dále předpovědět za 3, 6 a 9 hodin. Vývojář hodinek prozradil, že do budoucna počítá i s předpovědí na další dny, což je určitě praktičtější.

Vzhled hodinek je digitální, aby se na něj vešlo co nejvíce dalších informací. Je zde tak i týdenní kalendář, stav baterie, ikona notifikace, připojení Bluetooth a budíčku, dále čas, kdy vychází a zachází slunce, výška, graf tepu, překonaná denní vzdálenost, spálené kalorie, počet pater a kroků. Zkrátka vše důležité.

Do budoucna bude možno uživatelsky měnit data v grafu (kroky, vzdálenost) či měnit některé informace. Zatím je vzhled bez možnosti konfigurace, což ale nevadí - je povedený tak, jak je. Přidána bude také podpora pro další modely hodinek, zejména Fénix 3, Fénix 5S a Vívoactive HR. Zatím jsou hodinky jen pro modely s rozlišením 240 px. Tak stahujte!

Poznámka: Aby fungovalo počasí a časy východu a západu slunce,je potřeba aspoň na chvíli aktivovat GPS.