No Frills: Jeden z nejoblíbenějších vzhledů hodinek v nové verzi

24.3.2017
No Frills znamená v překladu „žádné kudrlinky“. Jde o graficky velmi jednoduchý vzhled, který ale dokáže zobrazit řadu informací. Nově přidává také výšku, teplotu či čas východu a západu slunce
No Frills

Na ukazateli času je dobře vidět zabarvení dle plnění denního cíle kroků

Ještě když jsem používal hodinky Vivoactive (původní model), byl No Frills jeden z mých oblíbených vzhledů vedle BigTime. Jenže BigTime na Vivoactive HR, které používám nyní, nevypadají zorvna nejlépe, a tak jsem přešel na No Frills. Ty uměly od začátku ukazovat počet ušlých kroků, denní cíl, stav baterie včetně procentuální hodnoty, datum, ikonu připojení k mobilu, počet budíků či počet příchozích notifikací. Na VHR jsem ocenil také možnost zobrazení tepové frekvence.

Jenže VHR umí zobrazit také aktuální výšku díky barometru či aktuální teplotu (i když ta je ovlivněna teplotou těla), a tak jsem přešel na Calibre, které umí výšku zobrazit, stejně jako čas východu či západu slunce. Začátkem března však došlo k celkem výrazné aktualizaci No Frills, které nově umí zobrazit i tyto údaje. Konkrétně jde o čas východu a západu, nadmořskou výška a venkovní teplotu (tu už Calibre neumí).

Hodinky jsou plně konfigurovatelné, můžete si vybrat černé nebo bílé pozadí, barvy všech prvků, zobrazení ukazatele pohybu či grafické znázornění cíle přímo na ukazateli času. Ten se postupně zabarvuje do nastaveného odstínu podle toho, kolik procent denního cíle jste už splnili. Nad časem je vidět datum a případně srdeční tep, pokud máte hodinky s optickým snímačem.

Přímo pod ukazatelem času si můžete nechat zobrazit kroky a denní cíl, nebo východ a západ slunce, nebo výšku a teplotu. Bohužel ne vše najednou, na druhou stranu pokud použijete zabarvování času podle plnění denního cíle, nepotřebujete vidět kroky a můžete se kochat nadmořskou výškou.

Ve spodním řádku jsou pak už neměnné ukazatele stavu nabití baterie, počet budíků, počet notifikací a ikonu Bluetooth značící připojení mobilu. 

No Frills
Autor: HermoT
Určeno pro: všechny modely
Stahujte z webu Connect IQ

Zdroj: 
Connect IQ