Garmin Face it: Vytvořte si vlastní vzhled hodinek s fotkou na pozadí

7.3.2017
Jednoduchá aplikace přímo od Garminu, díky níž můžete mít svou oblíbenou fotku na pozadí hodinek. A to jak analogových, tak digitálních
Výběr fotky a vzhledu

Vyberte si fotku z galerie a následně vzhled. Hned uvidíte, jak velká část fotky bude na hodinkách vidět

Abyste si mohli vytvořit vlastní vzhled hodinek, je nejprve nutno stáhnout aplikaci Face it z Google Play nebo Apple App Store. Po spuštění klepněte na tlačítko plus a vyberte si hodinky, které máte. Tomu se přizpůsobí tvar a velikost šablony. Následně si vyberete fotku z galerie, případně pořídíte novou pomocí fotoaparátu. Fotku si případně zazoomujete a nastavít optimální výřez.

Pak už jen vyberete styl hodinek - digitální či analogový a zvolíte, jaké údaje se mají zobrazovat: datum, stav nabití baterie, ušlé kroky či vzdálenost. Možností není mnoho, chybí třeba nadmořská výška nebo východ a západ slunce. Celkem nabízí Garmin pouze čtyři, každý ve variantě digitální a analogové:

  • čistý vzhled
  • den a a stav nabití baterie
  • datum, kroky a stav nabití baterie
  • datum, vzdálenost a stav nabití baterie

Po výběru šablony máte možnost přesunout jednotlivé prvky na ideální místa tak, aby nepřekážely zobrazení fotky a přitom byly stále čitelné. U digitálních hodinek je možno posouvat i čas, který je standardně uprostřed.

Následně vzhled pojmenujete, načež se ukáže náhled, jak bude fotka vypadat na hodinkách - vzhledem k tomu, že hodinky mají dispozici jen pár barev (např. Vivoactive jen 64, Fénix 3 dokonce jen 16), tak se fotka rozpixelizuje a poněkud zprzní. Na malých hodinkách to ale nebude nijak vadit.

Následuje odeslání do hodinek, což se bude dít prostřednictvím Garmin Connect. Pokud vzhled odeslat nechcete, klepnete na tlačítko Zpět a zobrazí se seznam uložených vzhledů. Ty pak můžete libovolně vybírat a nahrávat do hodinek.

Bohužel, v hodinkách bude uložen jen ten aktuální, nemůžete tak mít v hodinkách vzhledů několik a mezi nimi libovolně přepínat. I tak se ale jedná o zajímavou možnost, jak si svoje hodinky něčím vyšperkovat.