Nine: Devět datových polí na jediné obrazovce hodinek

31.1.2018
Celkem aktivní vývojář uvolnil novou verzi datového pole Nine, které ruší omezení maxima čtyř datových polí na jedné obrazovce během aktivity
A jedém!

Takto vypadá devět polí v praxi. Pravda, při jízdě jsou některá data nečitelná pro svou (ne)velikost

Autor: r.485 (Rodrigo Rezende Amaral)
Velikost: 19 kB
Určeno pro: všechny modely včetně navigací
Stahujte z webu Connect IQ

Hodinky Garminu zobrazují během aktivity maximálně čtyři datová pole, některé modely - Vívoactive - pak jen tři. Pro malý displej hodinek je to tak akorát, kvůli  dobré čitelnosti. Nicméně může se stát, že vám to nestačí - zejména na Vívoactive, kde se jednotlivé obrazovky špatně přepínají při aktivitě, a to především v rukavicích.

Aplikací, které umožňují zobrazit více položek, je více. Mně se zatím nejvíce líbí Nine od r.485, a to díky možnostem nastavení. Je možno vybrat z řady předdefinovaných layoutů a nastavit si, ketrá data budou velká (a tedy jsou důležitá) a která malá (na nichž tolik nezáleží).

Vše probíhá klasicky v nastavení datového pole v mobilu nebo na počítači přes Garmin Express. Na hodinkách (nebo navigaci) si pak nastavíte na danou obrazovku jediné datové pole, které pak ukazuje vše potřebné. A devět polí opravdu stačí; na Edge 1030 jich mám deset a vystačím si. Tedy pokud zrovna nejedu okruhy/intervaly.

Layouty si pak můžete i upravit v mobilní aplikaci pro iPhone/iPad a Android. Aplikace stojí 49 Kč (1,99 eur), datové pole pak 4,99 eur. Free verze ukazuje data pouze první deset minut aktivity, pro další použití je potřeba ji odemknout kódem zaplaceným přes PayPal.

Tagy: 
Zdroj: 
Connect IQ