Srovnání všech tří generací hodinek Vívoactive: Od obdélníku po kruh

10.8.2017
Vívoactive

Všechny tři generace vedle sebe

Nové hodinky Vívoactive třetí generace (finální jméno je zatím neznámé, počítám ale s tím, že se hodinky budou po vzoru Vívofit 3 a Vívosmart 3 jmenovat jednoduše Vívoactive 3) jsou místo obdélníkového tvaru kulaté. Připomínají tak model Forerunner 935 s tím rozdílem, že se neovládají pomocí tlačítek, ale dotykovým displejem. Tlačítko tak bude jediné - na pravé straně, které spustí a ukončí aktivitu a delším stiskem se dostanete do menu. 

Vylepšen byl optický snímač, který je více zapuštěn do těla hodinek, takže hodinky získají nižší profil a nebudou tak vadit při oblékání a nošení dlouhých rukávů či rukavíc v zimě. Nový je po vzoru FR 935 a F5 také napájecí konektor, který zkompaktní nabíjecí kabel - už zde není kolíbka, ale kabel po vzoru USB. Podle zdrojů by měly hodinky umět odpovídat na příchozí notifikace. Další funkce a novinky by ale byly jen předmětem spekulací.

Už současný model Vívoactive HR je velmi dobře vybaven, má barometr, podporuje aktivity jako plavání nebo lyžování, což neumí ani Forerunner 235, který stojí o tisícovku více. Za 6 990 Kč (a dají se sehnat už za 6 390 Kč) je tak model VHR skvěle vybaven a Vívoactive 3 na tom určitě nebude hůře.

Tagy: