Podivný problém: Vivoactive HR se po restartu kompletně vymažou

23.3.2017
Koncem ledna se mi během jedné aktivity při pokusu o uložení restartovaly hodinky Vivoactive HR. Pak to udělaly ještě několikrát a od té doby se po každém novém startu smažou všechny vzhledy hodinek a aplikace

Když se hodinky během aktivity restartovaly poprvé, měl jsem za to, že nesnesou nízkou teplotu - venku přece jen bylo -10 stupňů. Jenže hodinky se začaly restartovat během aktivity pravidelně, a jednou došlo k tomu, že se smazaly i všechny uložené vzhledy hodinek a aplikace.

A najednou problém přestal - začal jsem podezřívat použité aplikace a doplňky, které ukazovaly teplotu z vnitřního senzoru hodinek. Měl jsem naistalovaný vzhled Simple Graph a současně doplněk Temperature and Pressure, který zobrazuje průběh teploty a tlaku za poslední čtyři hodiny. Možná je to jen shoda náhod, každopádně po kompletním smazání hodinek se problém s restartem během jízdy neobjevil, i když jsem měl zapnuté zobrazování teploty z interního čidla.

Za pár týdnů se mi hodinky zcela vybily - nestihl jsem dorazit včas k nabíječce. Po startu ejhle - všechno bylo pryč: vzhledy hodinek, doplňky, aplikace a dokonce i uložené aktivity. Resetovalo se i nastavení jednotek, například místo kilometrů se zobrazovaly míle. A od té doby problém přetrvává - jakýkoliv restart hodinek znamená smazání veškerého obsahu.

Jinak hodinky fungují bez problému: měří aktivity, jsou stále vodotěsné, funguje dotykový displej, nic se neseká. Jen je nesmím vypnout a zapnout... Asi zamířím do servisu.