Nový firmware 9.0 pro Fénix 5/5X a Forerunner 935 je na spadnutí. Vyšla beta 8.99

16.5.2018
Po více než třech měsících je na obzoru nový finální firmware pro nejvyšší modely Garminu, Fénix 5 a Forerunner 935. V betě 8.99 se objevuje řada novinek a oprav
Firmware 8.99

Chystá se instalace nového firmwaru


Zatímco Fénix 5 zhruba měsíc po uvedení fw 8.0 dostal betu 8.54, pro FR 935 je to od poloviny února první update. A novinek je opravdu hodně; většinu z nich jsem popsal v článku o verzi 8.54, proto zde přidám jen novinky od této verze. Pro FR 935 pak platí, že dostává to samé, co Fénix 5.

Kromě nové aktivity kajak a možnosti uložit měření pomocí stopek jako aktivitu dostaly hodinky ve fw 8.54 také možnost automatického startu sérií v posilovně. (To hodlám v nejbližší době vyzkoušet.) Verze 8.99 pak přidává komunikaci s Xero A1i Bow Sight, měřičem vzdálenosti pro lukostřelbu, možnost přidat další lokaci pro doplněk východu a západu slunce či komunikaci s novým satelitním komunikátem inReach Mini.

Kompletní přehled novinek od verze 8.54:

  • The Bow Sight is capable of sending Laser Locate waypoints to the watch. These are accessible from the XERO widget (Settings > Widgets > Add Widgets > XERO) and can be further used to navigate to.
  • Added support for communication with a Garmin inReach Mini. (Settings > Widgets > Add Widgets > inReach) The widget acts as a remote and allows one to send preset texts, customized quick texts and trigger a SOS message.
  • Added support for selecting alternate locations within the Sunrise and Sunset widget. (Widget > Menu > Location)
  • Added support for Garmin Vector 3 power meter software updates.
  • Fixed a possible crash that could occur when downloading stored heart rate data from a Garmin HRM-Tri or HRM-Swim.
  • Improved the accuracy of the pace/speed target gauge during workouts.

Předpokládám, že firmware 9.0 bude jen přejmenovaná verze 8.99, a vyjde ve chvíli, kdy bude tato beta dostatečně otestována. 

Firmware stahujte zde:Tagy: