Matrix PowerWatch: Chytré hodinky, které nabíjí tělo vaší ruky. Budou fungovat?

26.7.2017
Hodinky nabíjené solárním článkem tu jsou už dlouho. Co ale hodinky, které si berou energie z tepla vaší ruky a které nebudete muset nikdy nabíjet? Navíc s fitness funkcemi? Zní to skoro jako pohádka
Jako z Matrixu

Hodinky, které jsou poháněny lidským teplem. Pamatujete na Matrix, kde byly počítače a roboti poháněny podobným způsobem?


Na první pohled jsou to hodinky jako každé jiné. Jenže Matrix PowerWatch nebudete muset nikdy sundat z ruky. Nejsou totiž poháněny ani knoflíkovou baterií, ani akumulátorem, ale teplem vaší ruky. To je konvertováno na energii, z níž pak hodinky žijí.

Hodinky nabídnou notifikace z mobilu (ale jen vyšší model), díky akcelerometru se počítají kroky či měří kvalita spánku. Je zde i jednoduchá fitness aplikace, která vám řekne, kolik jste uběhli - ovšem jen na základě akcelerometru, GPS chybí (je příliš energeticky náročné). Stejně jako chybí snímač tepu.

Pokud hodinky sundáte, veškerá data se uloží do paměti a hodinky přejdou do režimu spánku. Když si je pak nasadíte na ruku, opět se aktivují. Dále jsou vybaveny wattmetrem, který vám kdykoliv řekne, kolik energie, neboli tepla, vaše tělo produkuje.

Hodinky jsou odolné proti vodě, do 50 metrů hloubky. Model PowerWatch X pak dokonce do 200 metrů. Tento model má na sobě „brnění“, které jej činí podstatně odolnějším - ale také těžším. Zatímco základní má průměr 46 mm, tloušťku 12,5 mm a hmotnost okolo 55 g, větší model má průměr 50 mm, tloušťku 13,5 mm a hmotnost okolo 65 g.

Poznámka: Podle webu notifikace z mobilu podporuje jen model PWX. Jak to bude ve skutečnosti, těžko říct, web výrobce je v tomto ohledu docela skoupý.

Hodinky budou k dostání v září až říjnu tohoto roku. A i když nejsou od Garminu a nemají GPS, rozhodně stojí za povšimnutí. Tagy: 


Zdroj: 
Matrix Industries