Garmin postupně ukončuje prodej Fénix 3 HR a mapových hodinek Epix

7.4.2017
Stejně jako si nyní můžete koupit už jen poslední kusy hodinek Vívoactive, postupně se doprodají i dražší modely Fénix 3 HR a Epix. Důvodem je uvedení Fénix 5
Fénix 3 HR a Epix

Hodinky, kterým u Garminu zvoní hrana


S uvedením nové řady Fénix 5, která zahrnuje hned tři modely, jeden lehký pro menší zápěstí, který nabídku rozšířuje (nemám přímého předchůdce), jeden standardní, který nahrazuje Fénix 3 HR, a jeden s mapami, který nahrazuje Epix

Fénix 3 HR (Optic) už na webu českého garminu vůbec nenajdete, v obchodem se prodává základní verze za 13 až 15 tisíc korun. Funkčně je tento model v podstatě shodný s Fénix 5, které pořídíte za 15 990 Kč a jeho existence v nabídce postrádá smysl.

Doprodává se také mapový model hodinek Epix, což je funkčně stejný model jako Fénix 3, jen má obdélníkový a dotykový displej a v umožňuje zobrazit mapu a podporuje navigaci. Ten lze koupit za 13 490 Kč a postupně jej nahradí Fénix 5X. Jenže zatímco mezi Fénix 3 HR a Fénix 5 je rozdíl v ceně celkem malý, u Epix vs. F5X je to závratných 6 500 Kč. Takže pokud uvažujete o mapových hodinkách a nechcete utratit majlant, pak je Epix solidní volbou.

Nutno ale podotknout, že F5X nabízí vyšší rozlišení, nové funkce a hlavně podporu do budoucna. S aktualizací Epix se už v podstatě skončilo a tyto hodinky nedostaly ani funkce, co třeba Fénix 3. Nové updaty jen řeší objevené problémy. 

V nabídce naopak zůstává model Forerunner 920XT, který nevystrnadilo ani loňské uvedení Forerunner 735XT či letošní model Forerunner 935. Ten stojí ale celkem vysokých 11 až 12 tisíc Kč, zatímco Fénix 3 (bez HR, původní model) se dá pořídit už za 9 500 Kč (oficiální cena zůstává na 12 990 Kč). A v podstatě není žádný důvod, proč FR920XT kupovat, Fénix 3 nabízí více funkcí.

Zdroj: 
Garmin