Chytré hodinky Vívoactive definitivně končí. Poslední kusy se slevou

28.3.2017
Na tento model, který byl uveden v lednu 2015, mám poněkud nostalgické vzpomínky. Jde totiž o první hodinky, které jsem každodenně nosil od střední školy
Garmin Vívoactive

První multisportovní a chytré hodinky Garminu s dotykovým displejem

Když se na trhu objevily chytré hodinky s GPS a s dotykovým displejem, byl to pro mne důvod, proč si je pořídit. Dotykový displej usnadňoval ovládání a umožňoval používat pokročilejší aplikace než na hodinkách bez dotykou, a GPS se hodila tehdy, pokud člověk zapomněl cyklopočítač nebo chtěl běhat bez mobilu. 

Když pominu model 920 XT, který byl uveden na konci roku 2014, jsou Vívoactive prvními skutečně chytrými hodinkami Garminu v pravém slova smyslu. S nimi navíc výrobce uvedl na trh levné, ale současně nadupané multisportovní zařízení, s nímž můžete běhat, jezdit na kole, chodit na výlety, plavat či posilovat. 

Tip: Recenze hodinek Garmin Vívoactive

Po roce byly hodinky nahrazeny podstatně lepším modelem Vívoactive HR (Optic), který je výrazně rychlejší, funkčně nadupanější, má optický snímač tepu, lepší displej i ovládání. S příchodem modelu HR starší Vívoactive zlevnily na 6 490 Kč, zatímco novinka se prodávala a stále prodává za 6 990 Kč. 

Tip: Recenze hodinek Garmin Vívoactive HR

V průběhu března byl však už teno starší model stažen z prodeje, na webu Garminu je uvedeno, že se již nevyrábí a GPS Centrum, jeden z hlavních distributorů Garminu, jej už úplně stáhlo z nabídky. Pokud o hodinky máte stále zájem, můžete je stále ještě koupit za cca 4 990 Kč na různých e-shopech, nabídka modelů je ale již omezena.

Například Alza má bílý model za 4 990 Kč a černý model s hrudním pásem za 6 990 Kč. CZC má bílý model za 5 390 Kč a bílý model s HR za 6 731 Kč. Jde však už jen o poslední kusy a během dubna z pultů zmizí i ty. Na druhou stranu nostalgie není třeba, model VHR je prostě o řád lepší a cena skoro stejná.

Tagy: 
Zdroj: 
Garmin