Kalkulačky jako aplikace a doplňky pro dotykové i nedotykové displeje

28.6.2017
Taková základní věc a žádné z hodinek Garminu ji nenabízí: kalkulačku. Naštěstí existuje několik povedených aplikací a jeden doplněk
SimpleCalc

SimpleCalc v akci na hodinkách Vivoactive HR

SimpleCalc

Autor: Xavier Hurtado
Určeno pro:
Vivoactive, Vivoactive HR, Epix, Edge 1000
Stahujte z webu Connect IQ

Tato aplikace je určena pouze pro dotykové přístroje, ovládání bez dotyku neumožňuje. Nejlépe vypadá a funguje na Vivoactive HR a Edge 1000, kde jsou vidět všechna čísla. Na modelu Vivoactive si mezi jednotlivými částmi klávesnice přepínáte pomocí pravého tlačítka. Na VHR je sice všecko maličké, ale ovládat se kalkulačka dá. Nechybí ani paměťové funkce, které se někdy hodí.

Důvodem, proč je na Vivoactive klávesnice řešena tímto způsobem s přepínáním, když displej má stejné rozlišení jako VHR, je fakt, že tyto hodinky jsou staršího data výroby a mají jen 3×3 dotykové segmenty. Tudíž na displeji může být jen devět ovládacích prvků. Dost velké omezení, imho.

WearCalc

Autor: Wearapps
Určeno pro: Vivoactive HR
Stahujte z webu Connect IQ

V podstatě stejná funkčnost jako SimpleCalc, chybí ale paměťové funkce. Podporovány jsou jen hodinky VHR.

Calculator

Autor: smoore190
Určeno pro:
Vivoactive 
Stahujte z webu Connect IQ

Dnes už velmi starý kalkulátor, který podporuje pouze Vivoactive. Aktualizován už nebyl skoro dva roky a nabízí jen základní početní funkce. Mezi jednotlivými částmi klávesnice přepínáte pomocí pravého dolného pole. Je to celkem nepohodlné a nepřehledné. Určitě lepší variantou je SimpleCalc.

Calculator r.485 Widget

Autor: r.485
Určeno pro: všechny grafické modely hodinek
Stahujte z webu Connect IQ

Jako jediná kalkulačka je tato v provedení doplňku, neboli widgetu. Je navíc kompatibilní téměř se všemi hodinkami, tedy se všemi, které mají grafický displej. U nedotykových se ovládá pomocí bočích tlačítek - ovládání je popsáno na webu aplikace a není to právě pohodlné. U modelu Vivoactive je z důvodu omezení dotykového displeje nefunkční řada s číslicemi 3, 6 a 9. Z tohoto důvodu autor nabízí jako alternativu stejné ovládání jako u nedotykových displejů.

Jediným modelem, který nabízí rychlé a pohodlné ovládání, je tak Vivoactive HR. A pro něj je lepší zvolit SimpleCalc. Jedinou výhodou, jakou tento doplněk má, že je doplněk a ne aplikace, tudíž se k němu můžete dostat o něco rychleji, případně na pozadí běžící aktivity. 

Zdroj: 
Connect IQ