Hodinky Vivoactive HR mají použitelný snímač venkovní teploty

25.1.2017
Nikde se to oficiálně neuvádí, ale hodiny Vivoactive HR mají kromě barometru také vlastní čidlo externí teploty
Teplotní čidlo

Vestavěný snímač teploty ukazuje trošku jiné hodnoty než Sigma, ale pro orientaci to stačí

Úplnou náhodou jsem si do jedné z datových obrazovek pro jízdu na kole nastavil pole aktuální teploty - chystám se totiž otestovat externí čidlo Garmin Tempe. A hle, toto pole začalo ukazovat teplotu - sice vyšší, než okolní, ale nebylo prázdné. Podezření, že Vivoactive HR má vlastní čidlo, se potvrdilo i při následující jízdě venku - datové pole opravdu ukazovalo venkovní teplotu.

Vestavěné čidlo ukazovalo při jízdě teplotu cca o 1,5 až 0,5 stupně nižší než tachometr Sigma 1200, který považuji za velmi přesný. Teplota jím naměřená zpravidla odpovídá čidlům, co mám doma. Čím je teplota nižší, tím je ale odchylka menší. Stejnou zkušenost mám i s Fénixy 3. Je ale možné, že čidlo bylo ovlivněno tím, že hodinky byly připevněny přímo na studená kovová řidítka, zatímco tachometr Sigma v plastové kolíbce.

Naměřená teplota se bohužel neukládá do souboru FIT, takže její průběh není vidět v aktivitě v Garmin Connect. Čidlo tak slouží pravděpodobně jen potřebám vestavěného barometru. I tak jde ale o užitečnou vychytávku, která potěší.